Myjava, 1. sept. 2023 | Futbalisti Spartaka Myjava ťahajú už štvorzápasovú víťaznú sériu. V šiestom kole II. ligy zdolali doma Spišskú Novú Ves 2-1 gólom v samom závere zápasu.

Myjavčania sa obuli do súpera už od začiatku a vyústením bolo niekoľko gólových príležitostí. V 11: minúte Copko po zisku lopty spätne prihral Castellanovi, ten nabil Švecovi a myjavský strelec otvoril skóre stretnutia. V 31. minúte mohol v obrovskej príležitosti osamotený Legnani zvýšiť náskok, keď sa k nemu prekvapivo dostala lopta cez obranu, ale zostal rovnako prekvapený a zakončil do gólmanových rukavíc. Myjavčania mali viac z hry až do druhej časti druhého polčasu, kedy sa Špišiaci odhodlali spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom a hrať útočnejšie. Ich otvorenejšiu obranu nevyužil v 78. minúte opäť Legnani na spečatenie výsledku. Zoči-voči brankárovi sa miesto zakončenia s loptou roztancoval a súper ho o ňu pripravil. V 84. minúte využili hostia rohový kop, po ktorom dotlačil loptu do siete Škovran a rozosmutnil vyše pol tisíca divákov na tribúnach. Myjavčania sa však nevzdali. Zápas, ktorí mohli už dávno rozhodnúť, museli ratovať až do posledných chvíľ. V nadstavenom čase využil krížnu prihrávku striedajúci Prachar, ktorý poslal svoj tím opäť do vedenia. Tri body tak ostali doma a čiernobieli sa mohli už po štvrtýkrát  tešiť z troch bodov. Po Humennom v predchádzajúcom kole, porazili rovnakým výsledkom aj Spišskú Novú Ves.

Foto: Vladimír Pyxel Domen.

„Úvod zápasu nám vyšiel podľa našich predstáv. Boli sme rýchli, boli sme dominantní tých prvých 25 minút. Dali sme aj gól. Bohužiaľ, ďalšie obrovské šance, ktoré sme mali na 2 : 0, na 3 : 0 sme nepremenili a myslím, že to bude pre našich hráčov takým ponaučením do budúcna a budeme aj v tejto oblasti napredovať. Na druhej strane, dôležité je aj to, že si takéto šance dokážeme vypracovať. Podobne ako minule, aj dnes platilo zlaté pravidlo futbalu: Nedáš – dostaneš. My sme šance nevyužili, ale dostali sme v 84. minúte vyrovnávajúci gól. Súper chytil druhý dych, snažil sa nás dostať pod tlak, ale – chvalabohu – vyšlo nám striedanie a jeden z nových hráčov na trávniku pri prvom dotyku premenil na 2 : 1. Mňa teší, že mužstvo už vie ukázať charakter, zvládli sme štvrtý zápas po sebe, sme na víťaznej vlne a chceme v nej pokračovať,’’ povedal Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava.

Kopaničiarov môže rovnako tešiť postup do 3. kola Slovenského pohára, keď 23. augusta porazili absolútne súverénne Jablonicu 10-0. V ďalšej časti turnajového pavúka sa stretnú 27. septembra na štadióne v Piešťanoch proti domácemu PFK. Najbližšie dva ligové zápasy odohrá Myjava doma, najprv 8. septembra proti minuloročnému prvoligistovi z Liptovského Mikuláša a potom 15. septembra proti Prešovu.

Info: Marek Hrin – TS Spartaka Myjava.

Titulka: Vladimír Pyxel Domen.