Myjava, 22. júl 2023 | Futbalisti Spartaka Myjava vo svojom poslednom prípravnom zápase pred štartom II. ligy zdolali zdolali Častkovce 5-1.

Oba tímy nastúpili do stretnutia aktívne, čo sa domácim fanúšikom na štadióne v Častkovciach muselo páčiť. Nanešťastie pre nich už v 9. minute poslal hostí do vedenia Bedecs, ktorý upratal do siete vyrazenú loptu gólmana. V 12. a 15. minute si pripísal dva presné zásahy rýchly Copko, ale už v 24. minúte domáci skorigovali na 1-3 slabou, ale schovanou strelou v skumáži hráčov, ktorú si brankár Kubica všimol na poslednú chvíľu. Myjavčania dobre kombinovali, na ďalší gól si ale museli počkať do druhého polčasu. V 50. minúte zvyšoval na 1-4 Cisár a definitívnu poistku pridal v 54. minúte po individuálnej akcii Copko, ktorý tak skompletizoval hetrik.

Napriek aktivite Častkovčanov sa im už nepriaznivé skoré zmeniť nepodarilo. Myjavčania si rovnako vytvorili ďalšie dobré šance, ktoré ale tiež zostali nevyužité. Šarvátku po jednom z faulov musel ešte upokojovať rozhodca a v závere zápasu prišlo aj k ošetrovaniu po nepríjemnom strete v Boledoviča s jedným z domácich hráčov v hlavičkovom súboji. Generálka pred ligou dopadla pre Spartak na výbornú, po výhre nad Belušou 3-1 si pripísal v príprave druhé víťazstvo.

Foto: V. Pyxel Domen.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: „S výkonom hráčov som spokojný. V prvých minútach sme udali súperovi vysoké tempo, donútili sme ho robiť chyby, z ktorých sme následne skórovali a v podstate sme celý zápas dominovali. V druhom polčase sme trochu zmenili systém hry, čo sa týka prechodu do útoku a tento zápas bol pre nás úspešný. Čo sa týka plánov na blížiacu sa ligu, chceme hrať útočný futbal, chceme viac dominovať na ihrisku a nechať súpera behať na ihrisku bez lopty. Vždy do toho pôjdeme naplno, zápasy chceme vyhrávať a výkonom i výsledkami potešiť fanúšikov na Myjave.“

Na prvé kolo druhej ligy vycestujú Spartakovci v sobotu 29. júla do Púchova. Výkop zápasu s domácim MŠK je naplánovaný na 17.00 hod.

Info: Timotej Hrin / TS Spartaka Myjava.

Titulka: Vladimír Pyxel DOmen.