Myjava, 19.  máj 2023 | Myjavskí futbalisti sa s druhou ligou v sezóne 2022/2023, rozlúčili víťazstvom 1-0 nad Humenným. Zápas rozhodol jediným gólom v 51. minúte Maroš Čurik.  Kopaničiari, ako nováčik súťaže, sa tak umiestnili na konečnom siedmom mieste.

Zápas proti Humennému bol zároveň posledný pre trojicu hráčov Myjavy –  Štefana Pekára, Tomáša Mareša a Pavla Siváka, ktorí sa na vlastnú žiadosť rozhodli ukončiť svoje pôsobenie na kopaniciach.

Štefan Pekár pôsobil v myjavskom klube takmer 8 rokov a zažil najväčšie úspechy klubu, spojené s účinkovaním v prvej lige. Obľúbený tvorca hry sa v roku 2019 do Myjavy vrátil a stal sa znova neodmysliteľnou súčasťou tímu ako kapitán, ktorý zavŕšil šťastný postup do 2. najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Na Myjavu budem mať vždy tie najkrajšie spomienky. Chcel by som sa poďakovať Lacovi Hudecovi, ktorý ma tu chcel a dotiahol ma sem, bratom Halabrínovcom, ktorí to tu financujú, aj mestu za prejavenú podporu. Tiež veľmi pekne ďakujem fanúšikom a som rád, že som tu mohol byť. Robil som, čo sa dalo a čo bolo v mojich silách. Teší ma, že si to ľudia vážia. Bolo to krásnych osem rokov, ktoré som tu strávil. Sľúbil som, že sa sem raz vrátim, tak som sa vrátil a som rád, že sme tu zažili pekné úspechy, či už to bola Európska liga, tretie miesto v najvyššej súťaži, postupy, dobrá kabína a partia. A o tom to je. Ja Myjave za toto všetko ďakujem. Čo sa týka môjho rozhodnutia skončiť, tak mnohí vedia, odkiaľ pochádzam, kde bývam, odkiaľ pochádza moja rodina. Deti sú malé a potrebujú, aby bol otec doma. Tá druhá liga sa nedá dobre zvládať jedným, dvoma tréningami a človek tu musí tráviť polovicu týždňa a niekedy aj viac. Ja som doma deťom sľúbil, že budem aspoň každý večer doma. S futbalom nekončím a budem si hľadať niečo bližšie, pri čom by som mohol zaspávať vždy večer doma, s rodinou,‘‘ povedal Š. Pekár.

Myjavčania zbierali body najmä počas jesennej časti, v ktorej držali krok za Prešovom a Košicami, ktoré napokon ligu vyhrali a Vraňare sa tak môžu tešiť na návrat medzi elitu. Po zimnej prestávke prišla séria neuspokojivých výsledkov, čo viedlo k ukončeniu spolupráce s trénerom Kaplanom a provizórium v podobe asistenta trénera Daniela Kvasnicu a Volodymyra Vasylyeva. Hoci jarnú časť sprevádzali kolísavé bodové úspechy, mužstvo predvádzalo schopné výkony a snažilo sa plniť svoje ciele, teda atraktívnu a rýchlu hru pre divákov.

Klub Spartak Myjava ďakuje všetkým svojím verným fanúšikom za prejavenú priazeň a aktívne povzbudzovanie hráčov počas domácich zápasov i v stretnutiach na ihriskách súperov v celom súťažnom ročníku 2022/2023.

,,Ďakujeme všetkým, ktorí si počas nášho opätovného pôsobenia v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži pravidelne našli cestu na štadión a podporili tak futbal na Myjave. Takisto ďakujeme našim hráčom a realizačnému tímu za predvedené výkony a dosiahnuté výsledky. Rovnako aj našim sponzorom, partnerom a spolupracovníkom, ktorí sa počas dnes už končiacej sezóny pričinili o to, aby futbal na Myjave naďalej fungoval na úrovni a spoločne tak napĺňali význam klubového hesla SME JEDEN TÍM!‘‘

Fotografie a titulka: Vladimír Pyxel Domen. Zdroj informácií: Marek Hrin, Spartak Myjava.