Myjava, Brezová pod Bradlom, 9. jan. 2024 | Korčuliari sa môžu tešiť. Mrazy, ktoré k nám prišli po Troch kráľoch, využili v Myjave a Brezovej na prípravu klzísk pre verejnosť.

S prípravou ľadovej plochy v Brezovej začali hasiči DHZ Brezová pod Bradlom. Na multifunkčnom ihrisku na sídlisku Dolné Lúky postupne navrstvujú ľad prúdnicami. V prípade priaznivých klimatických podmienok bude ľadová plocha sprístupnená na víkend, samospráva čas otvorenia ešte upresní.

V Myjave sa bude korčuľovať už od stredy. Správa Majetku mesta Myjava zaľadňuje klzisko v športovom areáli. ,,Vstup k ľadovej ploche bude možný od Ulice M. Marečka a hneď pod schodami budú k dispozícií lavičky určené na prezutie korčúľ. Ľadová plocha bude fungovať bez umelého osvetlenia každý deň dovtedy, pokiaľ to bude počasie umožňovať’’, uvádza na stránke samosprávy hovorca Marek Hrin.

Počasie by malo v najbližších dňoch milovníkom žimných športov na korčuliach priať. Chladný a suchý vzduch zo severozápadu síce vo štvrtok zoslabne, ale mrazivému počasiu koniec nebude. Hoci sa u nás bude denná teplota ku koncu víkendu mierne zvyšovať, nad bod mrazu  takmer nevystúpi. Nočné teploty sa budú pohybovať od -12 do -2 °C, v dolinách môže byť miestami chladnejšie. Šanca na snehové zrážky bude minimálna.

Zdroj: SHMÚ, Mesto Brezová pod Bradlom, Mesto Myjava.

Titulka: Mesto Brezová pod Bradlom.