November nebýva jeden z tých atraktívnejších mesiacov. Napriek tomu sa u nás na kopaniciach uskutoční opäť veľa zaujímavých stretnutí, na ktorých môžete stráviť svoj voľný čas. Tento raz prinášame ponuku na nasledujúce dva týždne, do polovice mesiaca. Nech sa páči:

Posvätenie jeleňa v Starej Turej

V rámci 60. výročia poľovníctva v Starej Turej si členovia poľovníckeho združenia pripravili podujatie – Posvätenie jeleňa a poďakovanie za dary prírody. Program sa začne od 16:40 hod. sprievodom poľovníkov od Rímskokatolíckeho kostola na Námestie slobody, kde prebehne aj akt posvätenia jeleňa i ďalšie časti programu.

Koncert v Myjave

Club La Vita Myjava vás pozýva na koncert jedného z top slovenských coverbandov súčasnosti. Repertoár kapely ZEUS tvorí 50 slávnych rockových skladieb z konca minulého storočia od skupín a autorov ako Joe Cocker, Bryan Adams či Eagles , Sting, Bon Jovi, Toto , Van Halen… Už v piatok 4. novembra od 21. hodiny v Clube La Vita.

O myjavský erb

O obľúbenej modelárskej výstave, ktorá sa uskutoční už v sobotu 5. novembra v KD Samka Dudíka, nájdete všetky informácie v našom článku:

Nové slivky pre Bošácu

Statok pod lipou sa úspešne uchádzal o finančný príspevok z grantovej výzvy Sadíme budúcnosť Nadácie Ekopolis. Dňa 5. 11. 2022 so začiatkom o 9:00 budú sadiť v obecnom sade z Bošáce smerom na Zabudišovú 65 sliviek. Budú vďační za každý ochotný pár rúk.


Beseda o záhradkárčení
v Starej Turej

DK Javorina v Starej Turej vás pozýva na spoločné stretnutie, na besedu plnú záhradníckych nápadov a inšpirácií. Niektorí majitelia záhrad dospeli k poznaniu, že by bolo milé i veľmi prospešné podeliť sa s ďalšími nadšencami o poznatky z tvorby vlastnej záhrady. 

Párty level 2000

Už 12.11. od 20. hodiny si v Clube La Vita Myjava užiješ tie najlepšie hity z 2000cich rokov. Tešiť sa môžeš na súťaž, naložený playlist a najlepšiu párty!

Hory a mesto v Myjave

Jedným z ďalších zaujímavých podujatí, ktoré hlásia návrat do Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave, je filmový festival Hory a mesto. Spolu s cestovateľským pásmom SVET A MY bude od 10. do 12. novembra 2022 tri dni baviť všetkých priaznivcov cestovania, prírody, športu a adrenalínu.

Vianočné tvorenie v Polianke

Už budúcu sobotu si budete môcť v KD Polianka vytvoriť kopec krásnych vianočných ozdôb a výborne voňavé medovníčky. Šikovní Poliančári sa na vás tešia!

Výstava V druhom stave

Centrum tradičnej kultúry Myjava vás srdečne pozýva na výstavu s názvom V druhom stave, ktorá sa venuje tehotenstvu, pôrodu a šestonedeliu v tradičnej kultúre. Výstava sa bude konať v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave.

Jarmok v Sobotišti

Obec Sobotište vás pozýva na martinský jarmok, ktorý sa uskutoční v sobotu 12. novembra v miestnom parku.

Lampiónový sprievod v Cetuni

Dňa 11. novembra sa prd KD Cetuna uskutoční pekné podujatie pre deti s rodičmi. Prineste si svoj lampión a zabavte sa.

Detský rybársky pretek na Svaceníku

Rybári z kopaníc vás srdečne pozývajú na feedrové preteky. Povolený spôsob lovu je podľa pravidiel CIPS. Preteky sa uskutočnia 12. novembra od 8.00 hod na poldri Svacenický járok v Turej Lúke. Počet pretekárov je obmedzený na max. 30 pretekárov, štartovné zdarma. V prípade záujmu informácie a regisrácia možná na tel. čísle 0915 481 471.

Zájazd do Česka

Klub paličkovanej čipky pôsobiaci pri Dome kultúry Javorina pripravuje v piatok 11. novembra 2022 autobusový zájazd na 18. Valašský a krajkársky trh do Valašského Meziříčí. Okrem všetkého, čo sa týka paličkovania, tu môžete kúpiť krásne hand made výrobky a rôzny materiál na kreatívne tvorenie. V prípade, že by ste mali záujem len o návštevu mesta Valašské Meziříčí, môžete využiť možnosť dopravy. Na zájazd sa môžete prihlásiť v kanceláírii DK Javorina, tel. 032/7763366

Program Kina Primáš Myjava od 27. 10. do 13. 11. 2022

Máte ďalšie tipy na víkend? Napíšte nám a radi o nich budeme informovať ďalších ľudí!