Myjava, 11. jún 2023 | Na Medzinárodný folklórny festival Myjava 2023 bude oproti minulým rokom posilnená kyvadlová autobusová doprava. Okrem Turej Lúky a centra mesta pôjde autobus aj zo smeru Stará Turá a od vybraných vlakových spojov zo železničnej stanice na Myjave.

Kyvadlovú dopravu zastreší SAD Trenčín a prvé spoje  začnú do hlavného dejiska festivalu k PKO Trnovce jazdiť v piatok 16. júna. Ako informoval Marek Hrin z Prípravného výboru MFF, v dôsledku rozsiahlych opráv komunikácií v Myjave tento rok neuvidíme známy turistický vláčik, namiesto toho však bude jazdiť viac autobusov.

Cesta autobusom na trase Turá Lúka (zastávky Jednota, Černákov mlyn, Pekáreň) – Myjava (zastávky Námestie, Múzeum, Nemocnica) – Trnovce, vyjde návštevníka festivalu 60 centov.

Zdroj: mffmyjava.sk

Počas piatka a soboty, 16. a 17. júna, bude na hlavné programy vypravený autobus zo Starej Turej a späť. Uľahčená doprava do PKO Trnovce bude aj pre návštevníkov, ktorí sa na Myjavu dostanú po železnici. Počas všetkých troch festivalových dní, bude k vybraným vlakovým spojom zo smeru od Nového Mesta nad Váhom aj moravskej Veľkej nad Veličkou, stáť na železničnej stanici v Myjave autobusový prípoj.

Zdroj: mffmyjava.sk

Ďalšie štyri autobusy privezú, resp. odvezú návštevníkov aj od historického parného vlaku. Mimoriadne jazdy Mazutkou môžete rovnako využiť k návšteve MFF Myjava 2023. Informácie k tomuto spôsobu dopravy a cestovný poriadok nájdete v našom článku:

Titulka: Kopaničiarske noviny.