26.2.2022/ Aktuálna situácia na Ukrajine je kritická a Slovensko sa stalo jedným z útočísk pre ľudí utekajúcich pred vojnou. Podľa slov primátora Myjavy Pavla Halabrína ,,sa náš východný sused ocitol v situácií, v ktorej by nechcel byť nikto z nás. Aj v našom meste žijú a pracujú občania Ukrajiny, ktorí musia v týchto dňoch riešiť doslova existenčné otázky svojich najbližších a potrebujú pomoc. Mesto Myjava je s niektorými z nich už v kontakte a začalo s prípravou ubytovania i materiálnej pomoci pre tieto rodiny.‘‘

Samospráva sa preto obracia na obyvateľov Myjavy i podnikateľské subjekty, ktoré sú ochotné pomôcť a mohli by ponúknuť dočasné ubytovanie vojnovým utečencom. Tí, ktorí chcú podať pomocnú ruku sa môžu prihlásiť na e-maili primator@myjava.sk, alebo v pracovných dňoch zavolať na tel. číslo 034/69 07 210. Mesto je tiež v kontakte s charitou a o ďalších krokoch v súvislosti s pomocou pre utečencov bude včas informovať.

,,Rovnako tak vyzývame všetkých občanov Ukrajiny, ktorí u nás na Myjave pracujú, bývajú, žijú a potrebujú pomoc, aby sa nám na uvedené kontakty nahlásili a dali vedieť aj tým, ktorí možno majú problém sa k tejto našej výzve dostať a prečítať si ju. Aby sme vedeli ďalej vedeli nastaviť rozsah pomoci, mali predstavu, koľkých ľudí sa bude týkať.‘‘ – dodáva primátor P. Halabrín, pričom vo vyhlásení ďalej apeluje na občanov, ktorí sa chcú zapojiť do materiálnych či finančných zbierok, aby využívali iba overené a vierohodné zbierky a nenaleteli podvodníkom, ktorí sa na situácii snažia priživiť.

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️