Trenčín, 6. dec. 2023 | V priestoroch kasárne Trenčianskeho hradu sa uskutočnilo oceňovanie najlepších pracovníkov v oblasti zdravotníctva a sociálnych služieb Trenčianskeho samosprávneho kraja.

V rôznych kategóriách bolo za rok 2022 ocenených celkovo 32 výnimočných osobností. Medzi nimi si v kategórii Iný zdravotnícky pracovník cenu prevzali pracovnící záchrannej služby v Novom Meste nad Váhom a Starej Turej, Ján Kudlík a Tomáš Kašpar. Obaja zdravotníci sa okrem záchrany životov angažujú aj vo verejnom prietore, prostredníctvom Občianskeho združenia Premena uskutočňujú viacero verejnoprospešných aktivít v NMnV a okolí. Ďalším oceneným bol sanitár na Internom oddelení NsP Myjava, Ivan Zábojník a v kategórii Manažér v zdravotníctve pribudla ďalšia pocta pre myjavskú nemocnicu vďaka primárke Oddelenia laboratórnej medicíny, Jarmile Karolovej.

Hostiteľom stretnutia bol predseda TSK Jaroslav Baška; „V týchto službách pracujú naozaj ľudia, ktorí sú dobrosrdeční, fundovaní, s množstvom skúseností. Dokážu sa popasovať s problémami, s ktorými sa každodenne stretávajú. Chcel by som sa im úprimne poďakovať, pretože bez týchto ľudí by sme nevedeli v Trenčianskom kraji tieto služby poskytovať. Týchto ľudí je ako šafranu a my urobíme všetko preto, aby sme podporili tieto oblasti,“ povedal župan TSK.

KOMPLETNÝ ZOZNAM OCENENÝCH

Zdroj: TS Trenčiansky samopsrávny kraj.

Titulka a foto: Trenčiansky samopsrávny kraj.