Vlastníkov pozemkov a poľnohospodárskej pôdy v Bošáci, v Lubine, v Bzinciach pod Javorinou, v Čachticiach ale i v ďalších oblastiach na Považí kontaktovala poštou firma z Bratislavy, ktorá má podľa obsahu listov záujem o odkúpenie pôdy.

Jedná sa o českú spoločnosť so sídlom v Prahe, ktorá uvádza na Slovensku svoju doručovaciu adresu v bratislavskom Starom meste. Za spoločnosť sa v liste predstavuje istý realitný maklér Vladimír Z. Ako sa o tejto firme, o ktorej nie sú na internete žiadne konkrétnejšie údaje dá dozvedieť z diskusií a recenzií, nemá príliš dobré meno v Čechách a vyznačuje sa hromadným rozposielaním ponúk na výkup pozemkov. Na túto činnosť upozornilo na sociálnej sieti Poľnohospodárske družstvo Bošáca, ktoré upovedomili o listoch samotní obyvatelia obce.

,,Chceli by sme Vás upozorniť, aby ste boli obozretní a dobre si zvážili komunikáciu s touto firmou, o ktorej činnosti nie sú pozitívne recenzie na internete a zároveň nie je jasná ani jej činnosť.‘‘

Predmetný list

Pod príspevkom ihneď začali písať majitelia pozemkov, ktorým bol tento list doručený. ,,Rozposielajú to hromadne. Rovnaký text a cena za m2 je príliš nízka, nepozerajú na lokalitu a idú po každej jednej parcele‘‘ – píše jeden komentujúci. ,,Nemajú dobré recenzie, je to firma ktorá len skupuje pôdu a ďalej ju prenajíma.‘‘

‚,Smiešna suma za parcely, ktoré sú v obývanej časti obce a nie lúky a polia na hospodárenie ako oni uvádzajú, čiže skúšajú koho dostanú‘‘ – podotýka obyvateľka Lubiny, pričom ďalej naznačuje, že osloveniu v listoch, kde dotyčný sľubuje jednoduché vybavenie záležitosti sa môžu poddať najmä starší občania, ktorí si nemusia uvedomiť pravú hodnotu pozemkov.

Druhá strana listu

,,V PD Bošáca si pôdu vážime, je základom našej činnosti ako aj jej vlastníkov. V prípade, že máte záujem o odpredaj svojej poľnohospodárskej pôdy v území Bošáckej doliny, kde hospodárime, radi sa o tom s Vami porozprávame a prípadne Vašu pôdu odkúpime. Budeme radi, ak sa v tomto prípade radšej obrátite na nás, kde sa môžete spoľahnúť na férové jednanie a korektný prístup.‘‘dopĺňa vo svojom vyjadrení k veci PD Bošáca.

Nie je vylúčené, že v budúcnosti sa takéto listy môžu objaviť i v iných častiach kopaníc. Podľa účastníkov diskusie sa nejedná o prvé prípady tohto spôsobu oslovovania majiteľov pozemkov. Buďte preto opatrní a predaj svojho majetku dôsledne zvažujte.