Podbranč, 30. aug. 2023 | Populárna česká speváčka Lucie Bílá vystúpi v sobotu 2. septembra v rámci Turné po slovenských hradoch na hrade Branč, a to rovno dvakrát.

Pôjde o posledný koncert v rámci turné, počas ktorého spevácka diva vystúpila napríklad aj na Červenom Kameni, či Trenčianskom hrade. Pre mimoriadny záujem sa organizátori rozhodli usporiadať dve vystúpenia – prvé od 16.30 h. Druhé so začiatkom o 19. hodine totiž fanúšikovia rýchlo vypredali. Na prvé vystúpenie je ešte možno zakúpiť vstupenku v sieti Ticketportal.

V oblasti popovej hudby vydala Lucie Bílá celý rad sólových albumov, s ktorými úspešne dobýva rebríčky tuzemských hitparád, a jej hity ako „Ave Maria“ „Láska je láska“, „Trouba“, „Esemes“ alebo „Miluji tě“ pozná takmer každý. Za osudové možno označiť stretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako tak ako javiskové partnerstvo s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskem, ktorý sa predstaví i na Brančskom hrade.

Kultúrny víkend bude v Podbranči pokračovať aj v nedeľu 3. septembra Hodovými slávnosťami. Počas nich sa v areáli kultúrneho domu predstavia obľubené regionálne zoskupenia – Detský folklórny súbor Kopaničiarik, Kopaničiarska muzika Adama Foltína, či takmer domáca, Folklórna skupina Sobotište.

Titulka: FB Lucie Bílá. Info: ticketportal.sk