Myjava, 24. jún 2023 | V pondelok 26. júna odštartujú futbalisti Spartaka Myjava letnú prípravu na blížiaci sa ročník 2023/2024 v II. slovenskej lige. O zmenách v kádri a novinkách z kabíny čiernobielych informoval v tlačovej správe hovorca klubu, Marek Hrin.

Spartakovci sa k záveru minulej sezóny rozlúčili s triom hráčov Pavol SIvák, Tomáš Mareš a kapitán Štefan Pekár. K nim sa pridal aj brankár z B-tímu, Tomáš Ondráška.

Návrať z hosťovania na treťoligových trávnikoch hlásia Jerguš Halabrín, Jakub a Filip Buchelovci. O post v zostave zabojuje aj domáci dorastenec Filip Vávra a Tomáš Simek, prichádzajúci zo staršieho dorastu FK Pohronie. Myjavu najnovšie posilní aj Frederik Bílovský. Skúsený stredopoliar, niekdajší hráč Dubnice, Nitry, či Dukly Praha, obliekal dres kopaničiarov ešte vo Fortuna lige a odohral v ňom vyše 80 zápasov.

Frederik Bílovský v roku 2014. Čiernobiely dres si po rokoch oblečie znova. Zdroj: Spartak Myjava.

Novou tvárou v myjavskom klube je exotické meno Óscar Castellano. Španielsky 26-ročný stredopoliar prichádza z tretej rakúskej ligy, slovenský futbal si už ale predtým zahral napríklad v Petržalke, či Podbrezovej. Smer Myjava nabral aj ďalší záložník, Igor Spivak z ukrajinského Mariupola, krorý má aj skúsenosti s futbalom v nižších nemeckých ligách, či ofenzívny stredopoliar Považskej Bystrice a český reprezentant v kategórií U18, Ondřej Hapal. Ďalším hráčom s reprezentačnými skúsenosťami z českej U19, bude útočník Ondřej Štursa.

Do realizačného tímu pribudne fanúšikom známe meno. Tréner Ladislav Hudec, ktorý už predtým pôsobil na Myjave dvakrát, sa v prvom prípade s kopaničiarmi v roku 2012 tešil z postupu medzi elitu slovenského klubového futbalu. Zároveň bude 66-ročný kormidelník zastávať pozíciu športového riaditeľa klubu. Asistovať mu budú minuloročný kouč, ktorý tím prebral po Lukášovi Kaplanovi, Volodymyr Vasylyev a niekdajší hlavný tréner áčka, Daniel Kvasnica. Trénerom brankárov zostáva Peter Solnička a vedúcim mužstva Ľuboš Zverec.

„Čo sa týka trénerskej otázky, hľadali sme riešenie také, aby sme nepriviedli neznámeho trénera, ktorý by bol pre nás a pre hráčov celkom nový a tiež sme chceli niekoho, kto by zastrešil takú väčšiu koordináciu medzi jednotlivými dospelými kategóriami – A-mužstvom, B-mužstvom, starším dorastom a ženami. Tak sme dospeli k Lacovi Hudecovi, ktorý nás pozná, pozná veľmi dobre myjavský futbal, stretávame sa… Máme pocit, že na to, čo chceme, sa on presne hodí. Teda nebyť len trénerom áčka, ale riešiť aj širšiu spoluprácu medzi tímami v klube. Laco sa s tým stotožnil, rozumie, o čo nám ide a už pripravil svoje návrhy a myšlienky, ktoré budeme zavádzať do praxe,“ komentuje riešenie vedenia realizačného tímu druholigového mužstva pred novou sezónou manažér klub Peter Halabrín.

Na prvý prípravný zápas vycestujú Myjavčania 28. júna do Havířova, kde ich vyzve Baník Ostrava. Následne odohrajú každú sobotu zápasy prostupne proti tímom MFK Vyškov, myjavskému B-tímu, Beluši a prípravu zavŕšia 22. júla zápasom s Častkovcami. Posledný júlový víkend už odštartuje ligová súťaž.

Titulka: Vladimír Pyxel Dmen.