Posledný júlový víkend je tu! Na kopaniciach nás čakajú dve naozaj veľké akcie s účasťou tisícok ľudí, ale okrem toho aj ďalšie krásne podujatia, ktoré môžete počas voľna navštíviť. Prinášame náš pravidelný sumár podujatí, v ktorom nájdete (takmer) všetko dianie pekne spolu. Nech sa páči:

Tanec Slnka 2022

3 pódiá (hlavné, rockové a country), spanilé jazdy, bohatý hudobný a sprievodný program, športové súťaže, tombola o moto veci a skútre. Budeme tiež hľadať Dievča Tanca slnka a zabávať sa do skorých ranných hodín pri Rockotéke či dobrom pive. Potešia nás kapely ako Karpina, Gladiátor, Arzén, Desmod s Robom Šimkom, Morčatá na úteku, Bijjouterier, Dora, Maxim Turbulenc, Waťák – Kabát revival, Heľenine oči, Iné kafe, Lozjo, Zóna A, STONED / Rolling stones triburte, Interpid Metallica revival, Johny Cash revival a mnohí ďalší.

Keby budete môcť vidieť motorkárov prechádzať cez vašu obec na spanilých jazdách a viac o časoch a programe Tanca Slnka sa dozviete v našom článku:

Súťaž králikov v Kostolnom

ZO SZCH králičí hop Bratislava vás pozýva na preteky v králičom hope, ktoré sa uskutočnia v sobotu 30.júla od 9. hodiny na ihrisku v Kostolnom.

Slávnosti bratstva na Veľkej Javorine

Posledný júlový víkend bude v znamení stmelovania dvoch národov. Na hraniciach Českej a Slovenskej republiky prebehne už tradičná akcia – stretnutie Čechov a Slovákov, ktoré každoročne pripomína spoločnú minulosť dvoch stále prepojených národov. V sobotu prebehne tradičné cyklistické stretnutie patriotov a v nedeľu sa začne program od 9. hodiny pripomienkou pri pamätníku. Návštevníci môžu využiť kyvadlovú dopravu, ktorej rozpis nájdete v odkaze pod priloženými plagátmi.

KYVADLOVÁ DOPRAVA Z KOPANÍC NA JAVORINU V NEDEĽU

Historická žatva v Lubine

Obec Lubina a Slovenský kosecký spolok vás srdečne pozýva na historickú žatvu už túto sobotu 30. júla od 10. hodiny, v Lubine – v časti Kopcové, s ľudovou hudbou, jazdou na konskom záprahu, alebo ukážkou spracovania obilia na historických strojoch.

Trh na Bradle

Bradlo Market sa blíži a už najbližšiu sobotu 30. júla 2022 od 10:00 do 19:00 si pre vás na Chate Bradlo prichystajú svoje výrobky títo šikovní ľudia: Moja Slovakia – pohodlné oblečenie šité ručne s láskou, Soap Freaks/Mucumu – prírodné mydlá a kozmetika, Psíkšik – prírodné vôdzky, obojky a šatky pre psíkov, Boovlnkovo – makramé doplnky zo 100% recyklovanej bavlny, Originál NH – detské a dámske oblečenie z certifikovaných materiálov, Keramik MK – ručne robená keramika na bežné používanie a dekoráciu, Ovosad – bio ovocie, šťavy, lekváry, kompóty či vína bez pridaného cukru a konzervačných látok, Chvojnícky medík – rodinná včelia farma, produkcia včelích produktov a zážitkových návštev na včelnici, DrawBerry – detské kreatívne tričká na vymaľovanie samotnými najmenšími, Bartosi – ručne šité kožené kabelky a iné kožené výrobky známe aj v zahraničí, Dankine – háčkované šperky a šperky z minerálnych kameňov. AKTUALIZOVANÉ: Bradlo Market je preložený na nedeľu 31. júla.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a my ho doplníme.

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY