Farmársky trh, Námestie slobody, Stará Turá, 6. máj 2023,od 8.00h

V prvú májovú sobotu sa Námestie slobody zaplní širokou ponukou ovocných stromčekov a drevín, byliniek, prvej jarnej zeleninky, medmi od lokálnych včelárov, pečivom, mliečnymi a mäsovými výrobkami, ovocnými vínami, octami, džemami, ovocnými a bylinkovými sirupmi a ďalšími domácimi produktami.

Domáca hospicová starostlivosť, Domov bielych hláv, Stará Turá, 6. máj 2023, 15.00h.

OZ Sluha a Mobilný hospic Dotyk života Vás pozýva na vzdelávaciu aktivitu s rehoľnými sestrami, ktoré prevádzkujú mobilný hospic. 

Cestovateľské kino, KC Tu, Stará Turá, 6. máj 2023, 19.00h.

KC Tu vás ozýva na ďalšie z cestovateľských kín. Ak si chcete vypočuť, ako dopadlo 4000 km osamote na bicykli naprieč Austráliou, príďte. „Neviem do čoho idem. Môj plán je, že nemám plán. Mám predstavu a približnú trasu. A ešte mám bicykel a hlavu plnú myšlienok, ktoré potrebujem upratať. Som zvedavý, čo z toho na konci cesty bude.“

Spomienkový víkend na Bradle, 6. – 7. mája 2023, 10.00 – 19.00 h

Víkend 6. – 7. mája patrí spomienke na najväčšieho Slováka, generála Milana Rastislava Štefánika. Preto sme si Chata Bradlo s partnermi pripravili pre vás na Bradle niečo navyše. Zo Senice k chate príde kreatívne street food Coolňa bistro so svojim foodtruckom a naservíruje vám fantastické burgre. Na chate si dáte naše chutné koláče, pečivo, zásobíme vás drinkami, kávou alebo remeselným pivkom a vytiahneme aj dva vonkajšie výčapy. Slovenský cykloklub si pripraví v spolupráci s firmou Origos súťaž v jazde zručnosti na bicykli pre deti. v Infobode Bradlo si môžete pozrieť audiovizuálnu prezentáciu stavby Mohyly. Vo vytvorenej Čitárni sa môžete inšpirovať životom Štefánika alebo sa vo Fotokútiku odfotiť ako generál, kúzelník či gavalier. V pojazdnej kaviarni Cafe Milánek sa zastavte na šálku kávy Kopanice. Múzeu D. S. Jurkoviča v Brezovej pod Bradlom vás zoznámi s tvorcom Mohyly a minulosťou Brezovej. Nájdete tam aj segment plátna z lietadla Caproni, v ktorom Štefánik zahynul. Na Bradlo aj z Bradla vás zvezie Vláčik Brezováčik každú hodinu. Smerom hore pôjde od 9:30, smerom do Brezovej pod Bradlom.

Prašnícky kosecký festival, lúka za futbalovým štadiónom, Prašník, 7. máj 2023, od 10.00h.

11. ročník Prašníckeho koseckého festivalu, v nedeľu 7. mája na novom mieste: lúka za tribúnou futbalového štadióna OŠK. Bude aj kategória „Najlepší prašnícky kosec“, tak brúste kosy!

Charitatívna hasičská súťaž, ihrisko Podbranč, 7. máj 2023, od 13.00h

DHZ Podbranč Horná Dolina Vás pozýva na 2. ročník Charitatívnej hasičskej súťaže, z ktorej výťažok /štartovné + zisk z bufetu/ darujeme Nikolke a Nikolajovi z Podbranča. Tento rok organizujeme charitatívnu súťaž pre 2 detičky z našej obce Podbranč. Pre Nikolku, ktorá má autizmus, pridruženú epilepsiu a Rettov syndróm a pre Nikolajka, ktorý s viacerými diagnózami dostal do vienka aj Downov syndróm. Súťaž sa uskutoční dňa 07. 05. 2023 na ihrisku v Podbranči o 13:00 hod.

Auto-Moto veterán burza a výstava historickej techniky, Myjava – Trnovce, 7. máj 2023, od 7.00h.

Kopaničiarsky klub zberateľov historickej techniky Vás rád uvidí na burze a výstave na Myjave, v čase od 7:00 do 14:00 hod. Atrakcie pre deti ako novinka, občerstvenie zabezpečené pred reštauráciou Trnovce, kde budú vystavené veterány.

Sobotištská pätnástka, Sobotište – centrum, 8. máj 2023, od 6.00h

Všetky informácie o podujatí nájdete v našom článku:

Mia Dance Festival, ŠH Myjava, 7. máj 2023

V nedeľu 7. mája 2023 bude myjavská športová hala žiť celý deň tancom, aerobikom, street danceom, gymnastikou a ďalšími pohybovo-tanečnými disciplínami. Bude sa v nej totiž konať semifinále MiA Dance Festivalu, na ktorom sa zúčastnia desiatky detí – tanečníkov zo Slovenska a Českej republiky. Viac informácií a harmonogram TU.

Čachtický hrad

Čachtický hrad oznamuje, je 8. mája 2023 bude otvorený od 10.00 do 18.00 h. Harmonogram turistického vláčika z Čachtíc:

Výstava ČIN-ČIN, Bzince pod Javorinou, 20. 4. – 30. 6. 2023

V pamätnej izbe Ľ. Podjavorinskej v Bzinciach pod Javorinou, pri príležitosti 80. výročia literárnej legendy Čin-čin, prebieha výstava divadelných bábok a ilustrácií.

Máte ďalšie tipy na voľné chvíle? Dajte nám vedieť na redakcia@kopaniciarskenoviny.sk.