Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok 17. januára výstrahu pred silným vetrom, ktorý bude sprevádzať prechod studeného frontu. Výstraha je vydaná na celé územie Slovenska.

“V priebehu pondelka postupne zosilnie severozápadný vietor, ktorý miestami, najmä na západe Slovenska a pod Tatrami dosiahne silu prudkého až búrlivého vetra s nárazmi 60 až 90 km/h, ojedinele aj viac. Ešte veternejšie bude na horách, kde očakávame víchricu, na hrebeňoch Tatier mohutnú víchricu až orkán. Studený front prinesie aj sneženie, najmä na sever Slovenska. Pri silnom vetre sa tak budú vytvárať snehové jazyky a záveje, pričom najnepriaznivejšiu situáciu očakávame v Žilinskom kraji, pod Tatrami a na horských priechodoch Nízkych Tatier“ – vysvetľuje meteorológ SHMÚ Michal Šinger.

Pre kopanice platí v čase od 6.00h do 21.00h v okrese Myjava a Nové Mesto nad Váhom výstraha II. stupňa, kedy sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý bude podľa predpovede SHMÚ dosahovať rýchlosť do 65km/h, krátkodobo v nárazoch do 105km/h. SHMÚ upozorňuje, že predpokladaná rýchlosť vetra je v súčasnom období nadpriemerná, predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a môže spôsobiť škody. Najvyššia denná teplota by sa mala v pondelok na kopaniciach vyšplhať na 4 stupne Celzia, bude polooblačno až oblačno a vyskytnúť sa môžu slabé zrážky.

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️