Lubina, 22. júl 2023 | Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Veľke Javorine sa budú konať 29. a 30. júla 2023. V sobotu sa stane vrchol najvyššieho vrchu Bielych Karpát miestom stretnutia cykloturistických patriotov v rámci Javorina tour 2023, v nedeľu čaká návštevníkov kultúrny a hudobný program.

Pre návštevníkov slávností bude zabezpečená kyvadlová doprava. Autobusy sú vhodné pre všetkých, ktorí si nechcú robiť starosti s vlastnou dopravou, alebo nemajú možnosť, ako sa po vlastnej osi na Javorinu dostať.

Všetky spoje špeciálnej autobusovej dopravy na Javorinské slávnosti dňa 30. júla 2023, sú zadarmo.

Linka Myjava – Poriadie – Rudník – Hrašné – Veľká Javorina.

Autobus z Brezovej pod Bradlom.

Odchod autobusu bude o 8.00 hod. z autobusovej stanice v Brezovej pod Bradlom.
Záujemcovia sa môžu prihlásiť na tel. čísle 0915 878 005, osobne na MsÚ, alebo mailom: bozikova@brezova.sk  do 27. júla 2023.

Linka Stará Turá – Miškech Dedinka – Hrnčiarové – Veľká Javorina.

Linka Nové Mesto n/V – Bzince p/J – Lubina – Hrnčiarové – Veľká Javorina.

Zo žel. stanice v Novom Meste nad Váhom budú vypravené dva autobusy. Prvý o 7.45 hod. a druhý o 9.15 hod. Zatiaľ čo prvý si urobí nadchádzku a vyzdvihne ľudí aj v Mor. Lieskovom a Dolnom Srní, druhý pôjde priamo na Bzince pod Javorinou.

Autobusová doprava z Moravy.

Štyri autobusové linky budú vypravené aj z moravskej strany. Dopravu zabezpečí ČSAD Uherské Hradište zo smerov Luhačovice, Uherské Hradiště, Hluk a Veselí nad Moravou a bude rovnako bezplatná. Príjazd z českej strany na V. Javorinu, je osobným autom umožnený len po Kamennú boudu.

Oficiálne otvorenie podujatia je naplánované na 10.00 hod. Ďalšie informácie, ako aj celý program, nájdete v našom článku TU.

Titulka: Obec Lubina.