Myjava, 8. dec. 2023 | Ligová komisia skontumovala zápas dohrávky 17. kola druhej ligy Trebišov – Myjava výsledkom 3-0 v prospech domáceho tímu.

Posledný zápas jesennej časti, ktorý sa mal odohrať 17. novembra v Trebišove, bol zrušený pre nespôsobilú, podmočenú hraciu plochu. Myjavskí futbalisti sa vtedy z ďalekého výletu na východ krajiny vrátili s očakávaním o oznámení náhradnémo termínu zápasu.

,,Vedenie myjavského klubu začalo hneď vzniknutú situáciu po zbytočnom výjazde na východ Slovenska riešiť a riadiacim orgánom sme dostali potvrdenú informáciu, že odložený zápas odohrajú na umelej tráve mestského futbalového štadióna vo Vranove nad Topľou. A to v sobotu 2. decembra 2023,’’ uviedol hovorca myjavského klubu, Marek Hrin.

Takto vyzerala hracia plocha v Trebišove pred zápasom. Autor: Vladimír Pyxel Domen.

Vzhľadom na decembrový termín a výrazné nefutbalové pomienky, ktoré nie len v Trebišove, ale aj vo Vranove nad Topľou panovali koncom novembra, sa vedenie klubu rozhodlo na zápas nevycestovať.

,,Medzi hlavné dôvody patria skutočnosti, že klub aktuálne nie je schopný zabezpečiť na tento zápas mužstvo podľa licenčných podmienok súťaže a tiež nie je možné, aby Spartak odohral stretnutie bez adekvátnej prípravy, mimo termínovej listiny jesennej časti súťaže a navyše na štadióne, ktorý nie je certifikovaný pre zápasy 2. Ligy,’’ napísal o vzniknutej situácii Marek Hrin s tým, že klub bol pripravený hľadať riešenie, ktoré nepoškodzuje futbal, nepoškodzuje klub, jeho fanúšikov a bude plne v zmysle platných futbalových noriem. Myjavčania tak boli skôr priklonení jarnému času. Uviedli, že dátum 2. december je nešťastný, v neprospech hráčov i fanúšikov a otázne by bolo, v akom zložení by sa tím vôbec dokázal na zápas poskladať, keďže jesenná časť ligy sa de facto skončila. Počítali aj s možnosťou, že i druhý ďaleký výjazd by mohol skončiť rozhodnutím arbitra o zrušení a preložení zápasu kvôli nespôsobilosti ihriska.

Takto vyzeralo ihrisko vo Vranove 30. novembra. Zdroj: MFK Vranov

,,Riadiaci orgán požiadal Spartak Myjava o prehodnotenie ich stanoviska, na ktorom klub však zotrval a na zápas nenastúpil,’’ informovala Komisia pre riadenie II. ligy, ktorá schválila kontumáciu v prospech Slavoja Trebišov a odôvodnila ju Súťažným poriadkom, podľa ktorého musia platiť ustanovenia a povinnosti pre všetky  kluby. Z nich vyplýva, že pokiaľ sa kluby nedohodnú v stanovenom čase na termíne zápasu, určí ho riadiaci orgán.

Podobné, dokonca dvojité preloženie sa udialo aj pri zápase Dolného Kubína proti tímu FK Pohronie. Zápas sa odohral v úplne netraktívny futbalový čas pre fanúšika – v pondelok 4. decembra na umelej tráve v Ružomberku a skončil sa výsledkom 1-4 pre hostí. Návštevnosť 20 divákov na stretnutí druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže hovorí za seba. Toľko k výroku futbal sa hrá pre ľudí.

Myjavčania tak budú s 26 bodmi zimovať na 7. ligovej priečke.

Titulka: ilustračná, autor V. Pyxel Domen.