Kam počas víkendu?

Blíži sa víkend a s ním opäť niekoľko zaujímavých podujatí, ktoré môžete počas voľných chvíľ navštíviť. Tak, ktoré si vyberiete?

Farmársky trh

V sobotu 25. septembra sa hlavné námestie v Starej Turej zmení na trhovisko s výrobkami farmárskeho druhu. Nájdete tu ovocie a zeleninu, bylinky, dreviny, mliečne a mäsové výrobky, medy, sirupy, džemy, octy, ovocné vína, pečivo a iné. Predajcovia i organizátori sa na stretnutie s Vami budú tešiť v čase od 8.00 do 13.00 hod.

Banáš v Brezovej

Besedy s Jozefom Banášom, autorom knihy Prebijem sa! na tému Štefánik – Muž železnej vôle sa uskutočnia v Infopointe Bradlo pod Mohylou v sobotu od 11:00 do 13:00 hod. a od 15:00 do 17:00 hodiny pri príležitosti spomienky na hurbanovské boje v kopaničiarskom kraji, ktoré si v týchto dňoch pripomíname.

Bazár vecí z kufra auta v Lubine

Popis na plagáte hovorí za všetko. Do predaja sa môžete zapojiť a vy, alebo sa príďte popozerať po nejakých zaujímavých kúskoch, ktoré si môžete odniesť domov! Bazár sa uskutoční v nedeľu od 14. hodiny na parkovisku pri amfiteátri na Rohu.

Nočný pochod v Hrachovišti

Priatelia, fanúšikovia, obdivovatelia, tajomné bytosti, hrdinovia, dobrodruhovia, vyznávači ticha a nočnej oblohy, alebo aj tí, čo sa boja osamotene do lesa – táto akcia je práve pre vás všetkých. Po tajomných stopách Čachtickej panej sa odvážlivci vydajú z obce Hrachovište – kameňolomu Vidovica v sobotu 25. septembra 2021 o 19.30 h. Na cestu je potrebné nejaké to svetielko. V prípade absolútne nepriaznivého počasia sa udalosť ruší.

Slávnosti pod Hájnicou

Na záver máme pre vás tip na podujatie, ktorý môžete skombinovať s prechádzkou či túrou po krásnej Bošáckej doline, či už v okolí Haluzíc. Pri rozhľadni na Hájnici sa v nedeľu od 14. hodiny bude konať slávnosť a poďakovanie za úrodu. Vystúpi FS Bosák a tešiť sa môžete na šarkaniádu.

  • Projekt Kopaničiarske noviny nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme! Podporiť nás môžete aj odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku.