Kam počas víkendu?

Sme radi, že opäť začína ožívať verejný život a môžeme sa vrátiť k rubrike o pripravovaných podujatiach v kopaničiarskom regióne. Tu je ponuka podujatí na najbližší víkend:

KARNEVAL NA LYŽIACH

Aj keď už podmienky na zimné športy nie sú v našich končinách ideálne, ešte sa nejaký ten sneh na lyžovanie nájde. Stredisko Skiland v Starej Myjave pozýva všetky deti a ich rodičov na detský karneval na lyžiach, takže v sobotu od 9.00h si nezabudnite k výbave pribaliť aj masku. Vďaka nej si deti zalyžujú za polovičnú cenu.

ZABÍJAČKA A POCHOVÁVANIE BASY V LUBINE

K fašiangom patrí i tradičná zabíjačka. Obec Lubina pozýva všetkých na zabíjačkové špeciality k Penziónu Roh. Od 16.00 sa bude konať i pochovávanie basy a do zábavy bude hrať skupina Lagúna z Moravského Lieskového.

SPRIEVOD MASIEK V BOŠÁCI

Fašiangový sprievod bude i v obci Bošáca s vyhodnotením masiek a nejakým tým pohostením. Keď už je na plagáte spomenutý aj štamprlík, v Bošáci to myslia naozaj vážne.

FAŠIANGY NA BREZOVEJ

,,Už sa fašang kráti, už sa nenavráti! Vinšovat dojdu okrem šablárov aj paholek, žebráci, cigáni a možná aj smrt z kúta zagáni! Kobulka snad neotrčí kopytá, k richtárovi veselá chasa tiež zavíta. Vy sa dojdite na rinek podívat, jak vedia mládenci šablári tancovat.“ V Brezovej pod Bradlom sa počas soboty na vás teší Folklórny súbor Brezová a pozýva na fašiangovú obchôdzku, ktorá začne o 10. hodine na námestí.

SMUTNÉ VÝROČIE V CETUNI

Sobotu nechajme zábave, nedeľu spomienke. Pri príležitosti 77. výročia partizánskeho odboja sa môžete od 14.00h prísť pozrieť do Bziniec pod Javorinou – časti Cetuna na pietny akt kladenia vencov.

Vážené obce a organizácie, radi zverejníme i ďalšie podujatia, ktoré organizujete. Stačí sa ozvať do nášho kontaktného formulára. Ďakujeme!

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️