Kam počas víkendu?

Ešte pred tipmi na víkend si dovoľujeme poďakovať za vašu priazeň a spomenúť možnosť dobrovoľnej podpory pre Kopaničiarske noviny, bez ktorej by nebola možná naša tvorba. Ďakujeme pekne!

CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️

Znova sa blíži víkend a príjemné jarné slnko dáva popud na zabitie domáceho ničnerobenia. Máme opäť niekoľko zaujímavých akcií v kopaničiarskom regióne, takže tu sú pozvánky pre vás aby ste využili čas a podporili domácu kultúru:

Preteky v Prietrži

V Prietrži sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022 v areáli futbalového ihriska podujatie Jawa 50 Retro Race, teda preteky pionierov a ďalších strojov do kubatúry 50 ccm. Sprievodným programom bude počas celého podujatia výstava traktorov a historických vozidiel. Cez obed bude otvorená dráha aj pre malé detičky na svojich či už šlapacích, či odrážacích strojoch.

Podjavorinská päťdesiatka

KST Stará Turá Vás pozýva na 46. ročník diaľkového pochodu Podjavorinská päťdesiatka, ktorá sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022. Okrem peších trás je aj trasa pre horské bicykle. Všetky propozície nájdete na webe po kliknutí TU.

Štefánikova jazda 2022

Motoclub Free Spirit organizuje v sobotu 14. mája spoločne s mestom Brezová pod Bradlom 12. Štefánikovu jazdu na Bradlo . Zároveň počas motojazdy plánujú už po 10-krát krátku prestávku vo Vrbovciach, kde bude požehnanie všetkých motorkárov už tradične miestnym ev. farárom Hvoždarom a otvorenie motosezóny 2022 na brezovsko-myjavských kopaniciach.

Program a trasa výjazdu :
10.00 – 13.00 zraz motoriek na námestí Gen. Štefánika na Brezovej pod Bradlom
13.00 výjazd na Bradlo, položenie venca na Mohylu Gen. Štefánika
13.45 odjazd z Bradla smer Bukovec a Vrbovce
14.30 – 15.30 Požehnanie motorkárov vo Vrbovciach
15.30 odchod z Vrboviec smer Myjava- Polianka-Priepasné -Košariská – Brezová pod Bradlom na Nám. M.R.Š., kde bude pripravený guláš a večerný program:
17.00 hod. Rockovanka – revival Tublatanka
19.00 hod. – 21.00 hod. DJ maco rockotéka

Za spoznávaním prírodných krás kopaníc

V sobotu 14. mája sa bude konať jarná prírodovedná exkurzia o. z. Pre Prírodu vo vrbovčianskom chotári, počas ktorej navštívia účastníci tri prírodné pamiatky pod vrchom Žalostiná. “Ak príroda dopraje, tešiť sa môžete na viaceré druhy zakvitnutých orchideí, ale aj množstvo iných prírodných zaujímavostí, o ktorých Vám porozprávajú odborníci z rôznych prírodovedných smerov. Stretneme sa o 9:30 na námestí vo Vrbovciach, odkiaľ sa autami presunieme pod Žalostinú.“

Kopaničiarske májovky

Mesto Myjava, Folklórny súbor Kopaničiar a Folklórny súbor Gymnik vás srdečne pozývajú na program s názvom Kopaničiarske májovky. Ten sa uskutoční v sobotu 14. mája o 18.00 h v hlavnej sále DK Samka Dudíka v Myjave. Vstupenky na podujatie zoženiete TU, alebo osobne v kancelárii kultúrneho domu na Partizánskej ulici v Myjave.

Mafiánske historky na Brezovej

Nenechajte si ujsť v Brezovej kultovú komédiu “Mafiánske historky kambek„, ktorá bude 13. mája 2022 o 19:00 hod. v Národnom dome Štefánikovom. Lístky si stále môžete zakúpiť v predpredaji v pokladni Mestského úradu za cenu 14 eur. V deň konania predstavenia bude vstupné 18 eur.

Pinocchio v Starej Turej

Ak sa chcete vrátiť do detských čias, užiť si príjemné popoludnie s deťmi a stráviť spoločný čas, určite si nenechajte ujsť rodinný muzikál v podaní Mestského divadla Trenčín Pinocchio a jeho divadelný sen. Už v nedeľu, 15. mája o 17:00 hod. v Dome kultúry Javorina Stará Turá Vstupenky na www.dkjavorina.sk

Nepoznané Lieskové

V novom termíne vás obec Moravské Lieskové a združenie Živá Klanečnica pozýva na turistický pochod chotárom obce.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Ak o nejakom viete, napíšte nám a my ho doplníme.