Vážení obyvatelia všetkých kútov kopaníc! Blíži sa víkend a s ním množstvo zaujímavých akcií, ktorými si môžete spestriť program a tým podporiť našu lokálnu kultúru. V zozname podujatí sa naozaj dá z čoho vyberať:

Akcie na Brezovej

V piatok 8. apríla 2022 sa v Brezovej uskutoční dobročinné podujatie „Pôstna polievka“. Konať sa bude od 13:00 hod. na Námestí gen. M. R. Štefánika. Dobročinné príspevky budú použité na konkrétnu pomoc ľuďom z Ukrajiny.

Zdroj: Mesto Brezová pod Bradlom

Občianske združenie Osobnosti pod Bradlom si v sobotu 9. 4. 2022 dosadením stromov v Aleji legionárov pod Ostriežom uctí pamiatku čs. legionárov bojujúcich za našu slobodu – gen. Jozefa Kristína a brezovského rodáka Štefana Juríčka. Podujatie sa uskutoční od 14.00 hod. a sadenia stromov sa zúčastnia aj rodinní príslušníci Jozefa Kristína a Štefana Juríčka.

Zdroj: Mesto Brezová pod Bradlom

Na Dolnom Štverníku sa uskutoční v sobotu 9. apríla od 19. hodiny automobilový Meeting 0.1. Podľa organizátorov sa môžete tešiť na šprinty, pálenie gúm, preťahovanie áut a tiež na spoločnú jazdu na Bradlo.

Zdroj: FB Car Meets

V Starej Turej privítajú jar

V piatok 8. apríla sa od 10. hodiny v Starej Turej uskutoční Vítanie jari. Môžete sa tešiť na program DFS Turanček a rozlúčku s Morenou,  remeselný trh s jarnou výzdobou a chutným jedlom. Sprievodným programom bude burza kníh a výstava ‚,Víno tak trochu inak‘‘ a fotografií v DK Javorina.

Zdroj: DK Javorina

Pocta Ľ. Podjavorinskej

8. apríla 2022 o 16.00hod sa uskutoční v priestoroch múzea Ľudmily Podjavorinskej v Bzinciach pod Javorinou inaugurácia poštovej známky z emisného radu osobnosti. Známka je vydávaná pri príležitosti 150. výročia narodenia Ľudmily Podjavorinskej.

Zdroj: Obec Bzince pod Javorinou


Podujatia vo Vrbovciach

Ďalšou akciou bude v piatok 8. apríla od 10:00 hod. pletenie korbáčov vo Vrbovciach. Toto remeslo postupne zaniká a preto by v obci radi deťom, ale i rodičom túto tradíciu pripomenuli. Príďte sa pozrieť do Vrbovčianskej izby, radi sa s Vami podelia o nápady a triky v pletení veľkonočného korbáča.

Zdroj: Obec Vrbovce

Súčasťou otvorenia výstavy fotografií vo Vrbovciach bude v sobotu 9. apríla od 10. hodiny prezentácia tradičných remesiel ako výroba predmetov zo slamy, prútia, ale taktiež výroba tradičnej moravskej čipky. V priestoroch zasadacej miestnosti obecného úradu vo Vrbovciach bude možné vzhliadnuť krátke filmy, ktoré zobrazujú život v našom pohraničí.

Zdroj: Obec Vrbovce

Prútikári v Rudníku

Po dvojročnej prestávke obec Rudník srdečne pozýva v sobotu 9. apríla 2022 do Kultúrneho domu v Rudníku na Nevšedné podoby prútia! Môžete sa tešiť na vystúpenia folklórnych združení, ukážky košikárskeho remesla, výstavu netradičných výrobkov z prútia a mnoho ďalšieho.

Zdroj: Obec Rudník

Slnovrat na Poriadí

Obec Poriadie v spolupráci s miestnymi spoločenskými organizáciami Vás pozývajú do miestneho kultúrneho domu na podujatie Jarný slnovrat, ktoré sa uskutoční v nedeľu 10. apríla 2022 od 14:00 hod. Zahrajú Myjavské heligónky a vystúpia detičky z MŠ v Poriadí.

Zdroj: Obec Poriadie

Ak viete  o ďalších zaujímavých akciách ktoré sa budú konať, neváhajte nás kontaktovať. Radi prispejeme k publicite kultúrnych podujatí v našom regióne.

Titulná foto: obec Vrbovce

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Bez pomoci verejnosti tento projekt neprežije. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️