Kopanice, 20. feb. 2023 | Prinášame vám zopár tipov na pekné strávenie voľných chvíľ v našom regióne.

LUBINA | Pozvánka na spoločné stretnutie pri 10. výročí odhalenia lubinského varechára-symbolu kopaníc.

STARÁ TURÁ | Ak ste si nestihli zabezpečiť vstupenky na predstavenie Radošinského naivného divadla Mužské oddelenie, nič nie je stratené. Ešte máme niekoľko vstupeniek, ktoré čakajú možno práve na vás. Predstavenie sa uskutoční v stredu 22. februára 2022 o 18.00 hod v DK Javorina.

BZINCE pod JAVORINOU | Obec Bzince pod Javorinou a O. v. SZPB v Novom Meste nad Váhom pozývajú verejnosť na pietnu spomienku pri pomníku padlých a umučených v Cetune.

LUBINA | Rozprávanie autora knihy Javorinu Nemci nikdy nedostanú, Juraja Krištofíka, sobota, 25. feb. od 18. hodiny v Hostinci U Klačkov. Miesto si rezervujte na hostinec@uklackov.sk

Burza vrúbľov je venovaná starým a krajovým odrodám ovocných drevín, nášmu vzácnemu bielokarpatskému ovocnému pokladu. Organizátori prinesú vrúble rôznych odrôd jabloní, hrušiek aj kôstkovín, najmä z Bielych Karpát. Záujemcovia si môžu vrúble zobrať a doma naštepiť. Takisto môžu priniesť aj vrúble z vlastných záhrad a ponúknuť ich na výmenu. Piatok 24. feb. od 15.hod. v Hostinci U Klačkov.

RUDNÍK | Prednáška v rámci projektu: „Bezpečná jeseň života“ o tom ako nenaletieť podvodníkom, ktorí sú zameraní na seniorov. Prednášku s besedou odprezentujú policajní príslušníci z oddelenia prevencie KR PZ Trenčín. Prednáška s besedou je určená pre všetkých seniorov a uskutoční sa v pondelok 27. feb. od 14. hodiny v OÚ v Rudníku.

Kurzy organizované Centrom tradičnej kultúry v Myjave TU.

KINO MYJAVA | Program Kina Primáš v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave na obdobie od 17. februára do 5. marca 2023 v plagátovej podobe. Informácie o programe kina, upútavky na filmy i predpredaj vstupeniek nájdete na portáli www.kino.myjava.sk