Brezová pod Bradlom, 8. sept. 2023 | Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo organizujú v polovici septembra cyklistické preteky Časovka na Bradlo.

Prvý ročník časovky do vrchu pre jednotlivcov sa uskutoční 16. septembra 2023 a bude pripravený pre tri kategórie – cestných pretekárov, MTB pretekárov a e-bike MTB pretekárov. Na trasách s dĺžkou 4,4 respektíve 4,9 km, čaká na účastníkov prevýšenie 268 výškových metrov.

Zázemie a občerstvenie pre cyklistov, ale i návštevníkov pretekov bude vytvorené na Chate Bradlo, kde bude pripravený aj sprievodný program. Každý účastník si odnesie registračný balíček a v cieli ho čaká občerstvenie. V tombole budú pripravené ceny v celkovej hodnote 2 500 eur.

Štartovať sa bude o 10.00 hod. z námestia v Brezovej a cieľom je otoč pod Mohylou M. R. Štefánika. Ako prví si svoje sily zmerajú e-bike MTB pretekári, druhí budú MTB pretekári, následne príde rad na cestných pretekárov. Štartovať sa bude jednotlivo v 30-sekundových a minútových intervaloch pre zabránenie prípadných kolízií. Okrem hlavných pretekov si môžete prísť vyskúšať aj stometrový výšlap po zjazdovke a organizátori v spolupráci s partnerom Origos.sk pripravujú pre deti súťaž v jazde zručnosti na bicykli.

Registrácia online je možná do 12. septembra, potom už len na mieste. Propozície a možnosť sa registrovať nájdete na stránke TU.

Časovku organizuje Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo. Je venovaná Jánovi Noskovi, vášnivému cyklistovi, členovi cyklistického klubu Bradlo Bike, ktorý v roku 2021 nešťastne zahynul na následky pádu z bicykla.

Hlavným partnerom podujatia je značka PRO CYCLING, organizačným partnerom je miestny Cyklistický klub Bradlo Bike a mesto Brezová pod Bradlom. Finančne časovku podporila Nadácia ZSE.

Titulka a info: TS Slovenský cykloklub.