Predchádzajúci víkend bol pre kopaničiarske dobrovoľné hasičské zbory vcelku nabitý. V sobotu 4. septembra sa v Kostolnom konalo 5. a v nedeľu v Cetune 6. kolo Inovecko-karpatskej hasičskej ligy.

Istotu víťazstva v ženskej kategórii si pred posledným kolom v Podbranči vybojovali práve hasičky DHZ Podbranč Horná dolina, ktoré sa tak môžu tešiť na domáce oslavy. V mužskej kategórii sú suverénnym tímom DHZ Pavlice za päť prvých miest zo šiestich súťaží. Od zisku ligových titulov tímy delí absolvovanie posledného kola.

V Cetune si mohli Pavlice vybojovať konečný bodový náskok pred Babulicovým vrchom. Napokon síce obsadili až 12. miesto, ale tiež vyhrali súťaž najrýchlejšieho prúdara a je vysoko pravdepodobné, že tento tím podávajúci stabilné výsledky, ktorý obvykle behá Západoslovenskú hasičskú ligu zaslúžene v lige uspeje.

Súťaž v Kostolnom vyhrali za čas 13,96s DHZ Pavlice práve pred Babulicovým vrchom, v ženskej kategórii zvíťazili domáce hasičky s časom 18,81s.

V Cetune zvíťazilo s časom 14,15s mužstvo DHZ Hoštiná z okresu Púchov. U žien boli úspešné hasičky z Prašníka, ktoré brali víťazstvo prvýkrát v sezóne. Domácim hasičom sa na trati nedarilo a po nedokončenom prvom útoku a komplikáciách v tom druhom skončili poslední. Súťaž bola v ich podaní zorganizovaná veľmi solídne a zaslúžili si azda skončiť lepšie.

Posledné kolo, ktoré sa uskutoční 18. septembra ešte stále sľubuje zaujímavé rozuzlenie súťaže. Fotogaléria zo 6. kola IKHL JE K DISPOZÍCII TU: https://www.zonerama.com/kopaniciarskenoviny/Album/7603882

Projekt Kopaničiarske noviny nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme! Podporiť nás môžete aj odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku.