Stará Turá, 21. máj 2024 | Mesto Stará Turá a Dom kultúry Javorina pripravujú už 31. ročník Staroturianskeho jarmoku. Počas 14. a 15. júna ožije centrum mesta pestrým programom, ktorého hudobným vyvrcholením budú vystúpenia viacerých renomovaných kapiel.

Návštevníkov najväčšej akcie kultúrneho leta v Starej turej čaká obľúbená remeselná zóna, desiatky stánkov vrátane bohatého občerstvenia a atrakcie pre deti. Sprievodným podujatím bude výstava Tie roky sedemdesiate v Mestskom múzeu DK Javorina.

Domáci folklór  a školy opäť zastúpia žiaci ZUŠ Stará Turá, CVČ Stará Turá a Ľudová hudba Polun.  Piatkový program na pódiu Námestia slobody vyplní tiež chodúľová show a hudobná scéna bude mať zastúpenie v podobe pop-punkovej skupiny MF z Nového Mesta nad Váhom. Do Starej Turej sa chystá aj pracovno-hudobná kapela Vrbovskí víťazi, ktorá sa preslávila používaním atypických originálnych hudobných nástrojov zhotovených z náradia, vysavačov, hadíc, trubíc  a ďalšieho stavebného materiálu. Večerným headlinerom bude bratislavská ska a reggae skupina Polemic, ktorej hity ako Ona je taká, Ja som to vedel alebo komplikovaná sú dodnes nestarnúcimi hitmi. Fanúšikovia ju naposledy mohli počuť v roku 2017 na festivale Tanec Slnka. Posledným interpretom piatkového programu bude revival kapela legendárnej českej rockovej scény Lucie.

V sobotu otvorí program na pódiu dychová hudba Opatovanka a hudobné zoskupenie Duo Trend, ktorého repertoár tvoria vlastné piesne, ale aj ľudovky či šlágrovky s modernými úpravami ďalších hitov. Hudobná skupina Huncúti prináša svoj štýl interpretácie ľudovej hudby obohatenej o moderné prvky a spája tradičnejšie i modernejšie nástroje. Domáce mesto budú reprezentovať úspešný Klub športového aerobicu a efektným vystúpením sa pridá aj Wu-Shu centrum Stará Turá. RockArea je blues-rocková kapela z Trenčína, ktorá hrá svetové hity najmä zo 60, 70 a 80. rokov, no a vrcholom a zavŕšením dvojdňového kultúrneho programu bude koncert speváka, skladateľa, a hudobného producenta, Pavla Hammela.

Motoristi  musia v oba dni počítať s uzatvorením hlavnej tepny na ulici SNP a parkovisko pred nákulným centrom sa zmení na zábavný park s kolotočmi. Dom kultúry Javorina oznamuje, že v prípade záujmu o predajné miesto na jarmoku je potrebné podať prihlášku do 7. júna 2024. Staroturiansky jarmok je voľne prístupný, DK Javorina a mesto Stará Turá na bohatý program srdečne pozýva.

Video Staroturiansky jarmok 2022: