Príslušníci HaZZ z Myjavy a Trenčína boli dňa 14. februára ráno povolaní do akcie k dopravnej nehode, ktorá sa stala v myjavskej časti Vankovia na turolúckych kopaniciach. Na dne požiarnej nádrže sa tam ocitol osobný automobil.

Ako informuje v tlačovej správe hovorca KR HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, k zásahu bolo povolaných 7 hasičov so štyrmi zásahovými vozidlami.

,,Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že havarovaný automobil sa nachádzal uviaznutý v požiarnej nádrži, v hĺbke cca 1,5 metra. Vodič, ktorému sa z vozidla podarilo vyslobodiť, sa bez viditeľných zranení nachádzal na brehu, avšak bol celý mokrý a čiastočne podchladený. Podľa jeho informácii sa v postihnutom automobile nikto ďalší nenachádzal.“

Zdroj fotografií: www..minv.sk, KR HaZZ Trenčín

Myjavskí hasiči zabezpečili miesto dopravnej nehody, obhliadli potopené auto, poskytli vodičovi prvú pomoc a uložili ho do hasičského vozidla. Potopené auto, ktoré po prerazení oplotenia zostalo na dne nádrže vyslobodila až špeciálna technika.

,,Po príchode hasičov z Trenčína – členov potápačskej skupiny, bolo postihnuté vozidlo uviazané pomocou nosných popruhov a prostredníctvom špeciálnej vyslobodzovacej techniky s hydraulickou rukou vytiahnuté z nádrže späť na vozovku.“ – dodal Marián Petrík.

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️