Leto sa prehuplo do svojho posledného mesiaca. To ale neznamená, že by sme mali smútiť. Čaká nás kultúrne bohatý august a jeho prvý víkend prinesie hneď niekoľko pekných akcií, ktoré sa oplatí navštíviť. Ideme na to:

Remeselný trh v Starej Turej

Už v piatok 5 augusta od 10. hodiny čaká návštevníkov Starej Turej a domácich tradičný remeselný trh spojený s oslavou 630. výročia zmienky o Starej Turej. Svoje dvere otvorí aj Dom kultúry Javorina a Mestské múzeum.

Gúlášsúťaž v Poriadí

Obec Poriadie v spolupráci s OŠK Poriadie Vás pozývajú na VI. ročník súťaže vo varení guláša, ktorá sa uskutoční 6.8.2022 od 12:00 hod. na futbalovom ihrisku v Poriadí.
Trojčlenné súťažné tímy je potrebné prihlásiť na Obecnom úrade v Poriadí do 29.7.2022. Jeden člen tímu musí byť občanom Poriadia.

Lúčnica na Myjave

Umelecký súbor Lúčnica predstavujúci vrchol slovenského folklóru a tanečného umenia, nositeľ najvyšších domácich a zahraničných ocenení sa s programom „Z tvorby prof. Štefana Nosáľa“ predstaví na amfiteátri v Myjave – Trnovce v sobotu 6. augusta. Špeciálny hosť: Vojta Nedvěd s kapelou.

Areál sa otvára o 16:30hod., Vojta Nedvěd s kapelou od 17:30hod, Lúčnica od 19:00hod. Vstupenky v predpredaji v sieti Ticketportal.

Spev kohúta v Lubine

Divadelné predstavenie Radošinnkého naivného divadla si budete môcť užiť v piatok 5. augusta od 20.30h v amfiteátri na vrchu Roh v Lubine. Lístky k dispozícii na obecných úradoch v Lubine, Bzinciach a v kultúrnom dome v Starej Turej.

Guláš, turistika a hviezdy v Brezovej pod Bradlom

Súťaž sa uskutoční  6. augusta 2022 od 12.30 hod. na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Ak chcete, aby vám ešte pred gulášom poriadny vytrávilo a tešili sa naň, určite využite možnosť zapojiť sa do 10. ročníka turistického pochodu Brezofská špacírka naprieč Brezovskými Karpatmi, so štartom od 6. až 10. hodiny, rovnako z námestia. Ak by ste aj večer chceli kultúrne stráviť v Brezovej, presuňte sa k 17. hodine na Bradlo, kde pri infobode prebehne Noc pod hviezdami. AKUTUALIZOVANÉ: Noc pod hviezdami na Bradle je presunutá na nasledujúci týždeň 14. augusta. Budeme o nej informovať v ďalšom článku Kam cez víkend.

Hudobný festival v Starej Myjave

Martin Šabo v spolupráci s NTST Vás Srdečne pozývajú 6. augusta do Starej Myjavy na prvý ročník mini hudobného festivalu WOODCOCK 2022. Príďte sa zabaviť, odpútať sa od každodenných starostí a vypočuť si 8 žánrovo rôznorodých kapiel.

V rámci hudobného programu vystúpia:

15:00 Cup of Tea
16:10 Hrozenband
17:20 MF
18:40 The Wilderness
20:00 Vrbovskí víťazi
21.20 Les Myzerábles
22:40 NighTeen SevenTies
24:00 In Justice

Kyvadlová doprava smer Myjava , odchod každú hodinu od 14:00h, alebo keď sa naplní dodávka. Stanica – BILLA parkovisko.

Pre odvážlivcov stanové mestečko. Vstupné 10 Euro, vstup pre deti do 12 rokov zadarmo. Hlavný vstup do areálu je možný z parkoviska pod vlekom, kde si môžete nechať aj auto, alebo zo smeru od priehrady odbočka z hlavnej cesty vpravo.

Tradičná mlatba v Papradi

DHZ Papraď vás pozýva na tradičnú mlatbu obilia v sobotu od 14. hodiny v priestoroch hasičskej zbrojnice, spojenú so živou hudbou, výstavou historickej techniky a atrakciami pre deti.

Futbalový turnaj v Bzinciach

Prvý augustová sobota v Bzinciach pod Javorinou bude patriť futbalu. Miestny PŠK pozýva fanúšikov tohto športu na turnaj o putovný pohár starostu obce.

Štartujú futbalové súťaže

Nezabudnite, že sa začínajú aj ligové súťaže! Po reorganizácii súťaží sa menili v ligách kluby, ako aj ligy samotné. Svoje kluby z kopaníc budete môcť vidieť prvýkrát v akcii až najbližší víkend. Kto, s kým, kde a kedy sa dozviete v našom nedávnom článku:

Jedným a atraktívnych zápasov na západe kopaníc bude susedské derby Prietrž- Bukovec. Domáci tím srdečne na tento úvodný šláger pozýva.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a radi ho doplníme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY