Prehľad podujatí v kopaničiarskom kraji od 4. do 8. apríla 2024.

Pietny akt kladenia vencov

🗺 Pustá Ves, cintorín

📅 6. 4. 2024, od 14.00 hod.

ℹ️ Obec Prašník a ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Prašníku vás srdečne pozývajú na pietny akt kladenia vencov pri príležitosti 79. výročia oslobodenia našej obce, ktorý sa uskutoční pri Pomníku padlých hrdinov na cintoríne v Pustej Vsi.

79. výročie oslobodenia mesta

🗺 Stará Turá, cintorín

📅 8. 4. 2024, od15.00 hod.

ℹ️ Mesto Stará Turá, Vás pozýva na pietny akt kladenia vencov pri hroboch rumunských vojakov.

Geovychádzka

🗺 pri Rekreačnom zariadení Dúbrava

📅 7. 4. 2024, od 14.00 hod.

ℹ️ Medzinárodný deň geológov v prírode – prvá aprílová nedeľa je Medzinárodným dňom geológov. Viete si predstaviť lepšiu oslavu začiatku terénnych prác ako výlet do prírody?

Výročie oslobodenia mesta

🗺 Brezová pod Bradlom, námestie a cintorín

📅 5. 4. 2024, od 13.00 hod.

ℹ️ Mesto Brezová pod Bradlom a ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Brezovej pod Bradlom vás pozývajú na oslavy 79. výročia oslobodenia mesta, 

Pozvánka

🗺 DK Javorina, Stará Turá

📅 6. 4. 2024, od 18.00 hod.

ℹ️ Normálne nenormálny manželský pár, ktorý prežíva „krízu stredného veku“, ale každý z dvojice po svojom. Príbeh, ktorý sa môže stať každému z nás. Možno až jednoduchý – až do chvíle, keď sa objaví niekto tretí a ten zamieša karty veľmi svojským spôsobom. Účinkujú: Zuzana Tlučková, Majo Labuda a Martin Mňahončák.

Zlaté ruky

🗺 Myjava, KD Samka Dudíka

📅 8. 4. 2024, od 9.00 hod.

ℹ️ Prehliadku pripravuje Jednota dôchodcov Slovenska – krajská organizácia Trenčín (ďalej JDS) s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a v spolupráci s miestnou organizáciou JDS Myjava a mestom Myjava.

Výročie oslobodenia Myjavy

🗺 pri Pamätníku oslobodenia, Myjava

📅 8. 4. 2024, od 13.00 hod.

ℹ️ Podujatie organizujú mesto Myjava a Miestna organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (MO SZPB). Súčasťou programu spomienky bude pietny akt kladenia vencov k pamätníku, recitál, príhovory zástupcov samosprávy, MO SZPB, Mládežníckeho parlamentu mesta Myjava a hymna Slovenskej republiky. Spomienke v centre Myjavy bude predchádzať o 11.00 h stretnutie pri hrobe padlého vojaka Červenej armády v miestnej časti Turá Lúka.

Cestovateľský večer

🗺 Hostinec u Klačkov, Lubina

📅 6. 4. 2024, od 18.00 hod.

ℹ️ Komentovaná prezentácia fotografií z cesty k najsvätejšej hore sveta. Kalias má podobu takmer pravidelnej pyramídy a je pokrytá ľadovcom a večným snehom. Vo vzdialenosti 30 kilometrov južne od Kailásu sa nachádza dvojica posvätných jazier Mánasaróvar a Rákšastál. Viťo Fila prešiel pomedzi tieto jazerá až ku Kailasu a pozdĺž Himalájí k Mt. Everestu /Čomolungme, Sagarmathe/.Objednate si miesto vopred, vstupné je 3 €. Rezervácie prijímame na https://www.uklackov.sk/stoly/ Do poznámky uveďte „cestovateľský večer“.

Program Kina Primáš

🗺 KD Samka Dudíka, Myjava

📅 28. 3. – 12. 4. 2024

ℹ️ Viac infomrácií na www.kino.myjava.sk

Titulka: Vladimír Pyxel Domen.