Nitra, 8. mája 2024 | Myjavské futbalistky dokázali obhájiť po roku pohárový titul a vo finále porazili Košičanky v nitrianskej futbalovej aréne vysoko 8-0.

Na ceste do finále porazili Myjavčanky súperky z Trenčína vysoko 10-1 a poradili si v dvojzápase aj s rivalkami zo Slovana Bratislava, doma 4-0 a vonku 2-4. Druholigové Košičanky sa snažili, atribúty kvality však až na zopár momentov prevyšovali u Myjavčaniek.

,,Vedeli sme, že to bude ťažké. Košice chceli, od začiatku bojovali, ale potom sme to zlomili a mali to vo vlastných rukách. Finále je raz za rok, nechceli sme sa uspokojiť s výsledkom 3-0 a chceli sme hrať aj pre ľudí, lebo ich prišlo celkom dosť a chceli sme sa im odvďačiť za podporu,‘‘ povedala pre Futbalnet TV po zápase hrajúca kapitánka čiernobielych, Iveta Neveďalová.

Myjavčanky sú zároveň líderkami prvoligovej skupiny o titul a delia ich štyri zápasy od zisku majstrovského titulu. Myjava by teda mohla dosiahnuť ešte vyšší úspech v mimoriadne produktívnej historckej etape ženského klubového futbalu, a teda slovenské double 2-krát za sebou.

,,Ambície máme titulové a potom neo uhrať v Lige majstrov. To je ale ďaleko a sústredíme sa na najbližší zápas. Dnes to oslávime a od pondelka zase ideme naplno,‘‘ dodala kapitánka.

Priebeh zápasu

Už v druhej minúte stretnutia hlavičkovala v pokutovom území Nárožná, lopta sa dokotúľala až do siete Košíc a Spartak viedol 1 : 0. V 8. minúte zahrávala priamy kop Neveďalová. No strelu po zemi stihla košická gólmanka zachytiť skôr, ako útočiaca Bogorová. Myjavčanky vyvíjali v úvodnej fáze duelu na Košice veľký tlak, no ten po chvíli ustal a k lopte sa dostali aj súperky. V 25. minúte pohrozili hráčky Spartaka z rohového kopu. Na vzdialenejšej žrdi sa do zakončenia tlačila Kramlíková, ale neúspešne. V 29. minúte prihrala v šestnástke Matušicová Bogorovej, tá síce loptu do brány doklepla, ale rozhodkyne signalizovali postavenie mimo hry. V 42. minúte zvýšila na 2 : 0 strelou pod brvno Kucharčíková a na 3 : 0 ešte upravovala v závere polčasu Bogorová.

V 48. minúte rozvlnila košickú sieť Kramlíková a v 60. minúte bol už priebežný stav 5 : 0, keď sa po druhýkrát presadila Kucharčíková. Len o minútu na to pridala ďalší presný zásah striedajúca Ordzovenská. V 70. minúte stála znova v ofsajdovej pozícií Bogorová a jej gól ani teraz neplatil. V 80. minúte síce Košice brankárku vystriedali, no tá sa ani nestihla poriadne po ihrisku poobzerať a už ju prekonala Honková. Spartak Myjava – FC Košice 7 : 0. V 90. minúte upravila na konečných 8 : 0 posila z lavičky, Durcová. Hráčky Spartaka boli až do záverečného hvizdu na lopte, hrali ofenzívny futbal, vytvárali si nebezpečné príležitosti a pohárovú trofej si rozhodne zaslúžili.

Zdroj: Timotej Hrin – TS Spartak Myjava.

Titulka: Vladimír Pyxel Domen.