Topolecká, 1. júl 2023 | Hasičská súťaž O pohár riaditeľa Lesoturu a 4. kolo Inovecko-Karpatskej hasičskej ligy ovládli hasiči DHZ Pavlice a hasičky DHZ Jablonka.

Pavličania s časom druhého útoku 14,05 sek. zlomili rekord trate a suverénne vedú priebežnú tabuľku mužov. Napriek prvému pokusu, ktorý sa skončil nedokončeným útokom, dokázali využiť ten druhý naplno hasiči Babulicovho Vrchu a s časom 14,71 sek. prelomili sériu troch tretích miest z predcházajúcich kôl. S identickým časom 15,21, dobehli na treťom mieste hasiči z Radimova a Podbranča.

V ženskej tabuľke prekvapili hasičky Jablonky. Čas 17,55 sek. z prvého útoku im stačil na víťazstvo a tak brali domov prvýkrát v sezóne ligovú trofej. Svoje kvality potrvdili druhým a tretím miestom aj hasičky z Hrašného (17,92 sek.) a Prašníka (18,28 sek.).

Domáci zbor Topoleckej nasadil na domácu pôdu až štyri tímy. Najbližšie k úspechu v podobe pohára malo A-mužstvo mužov, po nešťastnom páde koša v druhom útoku sa však muselo uspokojiť so 7. miestom a predovšetkým s dobre zorganizovaným podujatím. Najbližšie kolo sa uskutoční v sobotu 8. júla v Cetuni. Po ňom sa séria IKHL prehupne do druhej polovice ligy.

Odkaz na fotogalériu s takmer 250 fotkami v plnej kvalite na stiahnutie nájdete nižšie.

Ďalšie fotografie nájdete TU.