Zdroj: slovenskozneba.sk

Letecká spoločnosť a vydavateľ kníh CBS, s. r. o. vydal desiatky veľmi úspešných knižných titulov s fotografiami z vtáčej perspektívy pre regióny celého Slovenska, ktorých výtlačky sa počítajú na státisíce. Vytvoril najväčšiu edíciu kníh s tématikou leteckej fotografie na svete, ktorej súčasťou je aj kniha Myjava a okolie z neba.  

Tentoraz sa rozhodli vytvoriť dielo, do ktorého sa môžu zapojiť aj miestni  fotografi z Myjavy a okolia. Filozofiou vydavateľa totiž je dať priestor tým, ktorí v tomto regióne žijú a poznajú ho do takej miery, že dokážu vystihnúť moment, kedy sa predmet fotografie ukáže vo výnimočnom a netradičnom svetle. Tieto fotografie budú zviditeľnené v unikátnej pripravovanej publikácii Čarovná Myjava a okolie. Vytvára sa tým príležitosť pre miestnych nadšencov fotografií a fotografov, ktorí chcú, aby pripravovaná kniha obsahovala ich zábery z kopaničiarskeho regiónu.

 „Mnoho miestnych fotografov má jedinečné až umelecké zábery svojho mesta, obce či regiónu. No nevedia, ako ich môžu využiť a zviditeľniť. Preto im dávame možnosť zapojiť sa do tohto projektu, kde môžu svoju prácu odprezentovať a ukázať svetu“- približuje autor projektu Martin Kmeť.

Úlohou knihy nebude ukázať iba tie najznámejšie lokality, ale i nepoznané miesta v kopaničiarskom regióne. Bude obsahovať viac ako 100 záberov doplnených popismi, informáciami o samosprávach, kultúrnych a vzdelávacích inštitúciách a podnikoch, ktoré na kopaniciach pôsobia.

 „Všetky články, ako aj popisy k fotografiám, budú nielen v slovenčine, ale aj v anglickom jazyku. Tým dostáva kniha vyššiu hodnotu a tak bude slúžiť nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Táto krásna kniha bude vhodná aj ako reprezentačný dar, ktorým ukážeme známe aj menej známe miesta v regióne. Preto dávame možnosť zviditeľniť a prezentovať sa miestnym fotografom, obciam, regionálnym podnikom, či kultúrno-vzdelávacím inštitúciám pôsobiacich v okrese Myjava. Sme vďační za každý podnet pre tvorbu tejto čarovnej publikácie“ – dodáva spoluautorka knihy a manažérka projektu Miroslava Daranská.

V prípade, že poznáte šikovných fotografov alebo chcete zviditeľniť svoju činnosť v okrese Myjava, môžete kontaktovať Miroslavu Daranskú prostredníctvom emailu daranska@cbs.sk, kde môžete posielať svoje námety na miesta a ľudí, ktorí by v pripravovanej knihe s fotografiami nemali chýbať.

Upútavka na knihu Myjava a okolie z neba ad spoločnosti CBS, s. r. o.

Titulná fotografia: www.sloveskozneba.sk, CBS flying team

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️