Samozrejme, že nasledujúci víkend patrí najmasovejšiemu kultúrnemu podujatiu na kopaniciach, folklórnemu festivalu v Myjave. Okrem toho sa však organizujú aj ďalšie zaujímavé akcie, ktoré určite stoja za povšimnutie. Nech sa páči:

MFF Myjava

Myjavský sviatok folklóru sa uskutoční v termíne 15. až 19. júna 2022 v podobe, na akú boli jeho návštevníci zvyknutí z predošlých rokov. Po dvoch rokoch opäť ožije areál Trnovce, mestečko MY-A-VY na lúke za amfiteátrom a rušno bude i počas jarmoku v centre Myjavy. Napriek časovej tiesni sa Programovej rade a Prípravnému výboru festivalu darí dať dohromady atraktívny program so stovkami účinkujúcich, so špičkovými súbormi a skupinami z celého Slovenska i zahraničnými hosťami.

Festivalu sme sa venovali v článku TU, kde nájdete aj program a harmonogram kyvadlovej dopravy.

Traktorparáda

Súťaž zameraná na zručnosť traktoristov v rôznych súťažných disciplínach. O 9:00 zraz traktorov pred OcÚ v Moravskom Lieskovom, o 9:30 odchod v sprievode na Bučkovec, kde sa traktoristi prihlásia a následne sa začne súťaž. Pokračovať budeme vyhodnotením a ocenením najlepších traktoristov. Pre detičky bude pripravená jazda na včielke. Občerstvenie zabezpečené. Na záver všetkých čaká bohatá tombola.

Pivný kvíz

Vážení zákazníci, pozývame Vás v SOBOTU 18.06.2022 o 17.00 hodine k nám do Amfík baru, kde si budete môcť zahrať aj s Vašou partiou PIVNÝ KVÍZ  a zasúťažiť o skvelé ceny. REGISTROVAŤ sa môžete do PIATKU 17.06.2022 do 12.00 hodiny, prostredníctvom telefónneho čísla 0951 574 302  alebo SMS správou, správou na facebookovej stránke a instagrame. Príďte sa zabaviť a naučiť sa niečo nové o pive.

Poľovnícky deň

PS Bošáca srdečne pozýva do Zem. Podhradia na hasičské ihrisko na Poľovnícky deň, ktorý sa uskutoční v sobotu od 11. hodiny.

Športový deň v Starej Turej

Radi Vás uvidíme na ďalšom ročníku nášho športového dňa, ktorý sa sa bude konať na Multifunkčnom ihrisku v Starej Turej. Počet miest je limitovaný, tak sa prihláste čo najskôr a povedzte o tom aj svojim kamarátom a známym.

Tešíme sa na Vás,

Vaši organizátori.

Bosé nohy

V sade pri Hostinci u Klačkov v Lubine majú studničku, pri ktorej budujú oddychovú zónu. ,,Bude prístupná aj pre verejnosť. Ílom vymažeme prírodnú nádrž na máčanie nôh v studenej vode. Je to veľmi príjemný spôsob, ako si premasírovať nohy. Súčasťou bude aj tabuľa s návodom na použitie Kneippovho chodníka. Zlepšuje prekrvenie nôh, podporuje metabolizmus a krvný obeh. Chodník navrhne architektka Katarína Siváková. Príďte nám pomôcť vo štvrtok 16. júna od 8. hodiny s úpravami terénu pre chodník. Každá ruka je vítaná.“

Lastovičky v Starej Turej

Spevokol Lastovičky Vás srdečne pozýva na svoje muzikálové predstavenie do Domu Kultúry Javorina, ktoré sa odohrá v nedeľu 19. júna od 16. hodiny.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a my ho doplníme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY