Myjava, 30. okt. 2023 | Cirkevný zbor ECAV Myjava srdečne pozýva všetkých Myjavčanov i ľudí zo širokého okolia do svojho kostola na Služby Božie, ktoré sa konajú v Deň reformácie.

Pamätným dňom si evanjelici augsburského vyznania pripomínajú začiatok hnutia spojený s pribitím 95 téz teológom Martinom Lutherom na dvere chrámu vo Wittenbergu dňa 31. októbra 1517.

Služby Božie sa uskutočnia v utorok 31. októbra o 17. hodine a priamy televízny prenos z nich na Dvojke odvysiela RTVS. Kvôli TV prenosu odporúča cirkevný zbor veriacim prísť do kostola skôr a zaujať miesta na sedenie najlepšie do 16.45h. Slávnostným kazateľom bude generálny biskup Evanjelickej cirkvi, Ivan Eľko a slúžiť budú kňazi Myjavského seniorátu. 

Myjavčania budú mať rovnako poslednú možnosť vidieť na námestí pred mestským úradom o výstavu o Myjavskej veži. Veža evanjelického kostola má 40. výročie generálnej rekonštrukcie a 28. októbra uplynulo 100 rokov od inštalácie zvonov do veže a posviacky.

Výstava má pri tejto príležitosti prostredníctvom fotografií a sprievodného textu priblížiť všetkým generáciam málo známu históriu veže i zvonov. Jej autorom je Michal Maliarik.

Info: mesto Myjava/M. Maliarik, ECAV Myjava.