Prehľad podujatí v kopaničiarskom kraji od 15. do 19. feb. 2024.

Na srdci mi hraj

? KD S. Dudíka, Myjava

? 15. 2. 2024, od 18.00 hod.

ℹ️ Na srdci mi hraj – to je názov divadelného predstavenia plného hitov Karola Duchoňa, ktoré uvidíte vo štvrtok v Kultúrnom dome Samka Dudíka na Myjave. Pravdivý príbeh ožije krásnou hudbou a výbornými činohernými výkonmi v réžii Karola Vosátka.

Filmové večery v múzeu

? Mestské múzeum Stará Turá

? 16. 2. 2024, od 18.00 hod.

ℹ️ Ťažko by ste hľadali v Čechách dvojicu, ktorej členovia by mali na konte ako Českých levov, tak vystúpenia vo viac ako 40 krajinách, cez 3000 koncertov či nespočetne zorganizovaných výstav. Rozsviť světlo, ať je vidět je portrét Miroslava Waneka, zakladateľa kapely Už jsme doma, a Martina Velíška, výtvarníka a nehrajúceho člena UJD, ktorý tejto kapele vdýchol vizuálnu podobu. Ukazuje tridsaťročné priateľstvo týchto osobností.

Na tom našom dvore

? KD Rudník

? 16. 2. 2024, od 18.00 hod.

ℹ️ Srdečne Vás pozývame na skvelú komédiu divadelníkov zo Starej Turej do Kultúrneho domu v Rudníku i do nášho divadelného baru. Predpredaj vstupeniek v hodnote 5,- Eur je na Obecnom úrade v Rudníku, č.t.: 034/621 56 20

Beseda s Tatianou Brezinskou

? KD S. Dudíka, Myjava

? 16. 2. 2024, od 17.00 hod.

ℹ️ Tatiana Brezinská je autorkou už jedenástich knižných titulov vo vydavateľstvách Evitapress a Mafra Slovakia. V minulosti pôsobila ako športová redaktorka a moderátorka v RTVS, ale aj ako moderátorka v Rádiu Nay. Čerstvou novinkou na trhu je jej kniha s názvom Cestou do Paríža, ktorá je voľným pokračovaním bestselleru Pod provensálskym nebom.

Zabíjačkové hody

? Kemp’53, Dubník

? 17. 2. 2024, od 14.00 hod.

ℹ️ Celú ponuku zabíjačkových špecialít si samozrejme budete môcť kúpiť aj na mieste. K tomu si budete môcť dať čapované pivo, varené víno a iné dobroty. K dobrej nálade a možno aj do tanca, vám bude hrať ľudová hudba. Výhoda predobjednávky je, že budete obslúžený prednostne a nebudete musieť čakať v rade.

RND: Deti doby

? DK Javorina, Stará Turá

? 19. 2. 2024, od 18.00 hod.

ℹ️ K 60. výročiu vzniku Radošinského naivného divadla (25. decembra 2023) zamýšľa dramatik Stanislav Štepka, autor a zakladateľ divadla, v hre Deti doby podať celistvý javiskovo-poetický obraz života v našej krajine, kde sa akoby náhodou od roku 1963 vyskytuje aj známe malé vidiecke divadlo.

Postsedliaci: Slovenský ľudový protest

? Hostinec u Klačkov, Lubina

? 17. 2. 2024, od 18.00 hod.

ℹ️ Sociálny antropológ Juraj Buzalka vydal knihu esejí, ktorú by mal čítať každý, kto chce porozumieť slovenskej spoločnosti. Príďte na diskusiu s autorom, ktorý sa nemilosrdne pozerá na Slovákov, vecne a kriticky komentuje naše ilúzie o sebe i utkvelé predstavy o fungovaní sveta. Kľúčové udalosti slovenských dejín aj súčasného života glosuje s nadhľadom a oslobodzujúcim ostrovtipom. A kto sú postsedliaci?
Rezervujte vopred na https://www.uklackov.sk/stoly/

Halový turnaj

? Športová hala Myjava

? 17. 2. 2024, od 9.30 hod.

ℹ️ Skupina A (Kopaničiarska): TJ Spartak Myjava, OFK Vrbovce, MFK Stará Turá, FK Bradlan Brezová pod Bradlom. Skupina B (Cezpoľná): MFK Skalica, MFK Vrbové, TJ Veľké Kostoľany, TJ Kysučan Korňa. Predstavia sa aj viaceré legendy myjavského futbalu: Peter Kuračka, Pavol Kosík, Peter Solnička, Ján Duga či Peter Majerník. Príďte ich povzbudiť!

Premietanie filmu

? ND Štefánikov, Brezová p/B

? 17. 2. 2024, od 17.00 hod.

ℹ️ V Národnom dome Štefánikovom budeme túto sobotu premietať animovaný film Zúbková víla. Violetta je večne zvedavá a rozmarná víla, ktorá sa chce stať zúbkovou vílou. Stále však nedokáže vykúzliť hračky, ktoré by mala deťom nechať za zúbky.