Tím Detskej atletiky Myjava sa zúčastnil dňa 23. októbra v Nových Zámkoch na Majstrovstvách západného Slovenska v krose. Pre Myjavčanov to bola prvá skúsenosť  s takýmito majstrovstvami, kde sa stretávajú bežci od šprintérov až po vytrvalcov.

‚Už štartová listina dva dni pred pretekmi ukázala, že si tu príde zmerať svoje sily obrovské množstvo detí, kde organizátori boli donútení kvôli veľkému počtu predĺžiť trať pri najmladších žiačkach a žiakoch z 1000m na 1500m“ – konštatoval tréner myjavských atletických nádejí Jaroslav Moravec, ktorého očakávania  pri veľkej konkurencii boli skôr skromné a medailové umiestnenia len prianím. Opak však bol pravdou.

“Deti nás veľmi prekvapili, keď pretavili svoju tréningovú snahu na 2 zlaté a 1 bronzovú medailu a v najobsadenejšej kategórií najmladších žiačok v konkurencií 17 tímov sa umiestnili na vysnívanom prvom mieste v družstvách. Ten pocit radosti a šťastia sa nedá ani opísať. Deti boli úspechom nadšené a už sa pýtajú na ďalšie preteky.

Detská atletika Myjava prekvapila v Nových Zámkoch skvelými výsledkami, zdroj FB D. a. Myjava

Výsledky Detskej atletiky Myjava v Nových Zámkoch:

1. miesto Martinka Moravcová 1500m najml. žiačky, 1. miesto Anetka Jancová 1500m ml. žiačky, 3. miesto Maroško Madluška 1500m najml. žiaci zo 42 pretekárov, 4. miesto Dominika Dugová 1500m najml. žiačky, 6. miesto Simonka Dugová 1500m najml. žiačky, 9. miesto Veronika Madlušková 2500m staršie žiačky, 40. miesto Dianka Pražienková 1500m najml. žiačky, 1. miesto družstiev v zložení  Simonka Dugová Dominika Dugová, Martinka Moravcová a Dianka Pražienková

Doplníme, že tohto preteku sa prvýkrát zúčastnila aj Detská a mládežnícka atletika Stará Turá. Deti tu zbierali cenné skúsenosti a snaha trénerov Borisa Šumáka a Oľgy Drahošovej sa pretavila do 10. miesta Marianky M. v kategórii mladších žiačok. Ďalšie výsledky Detskej a mládežníckej atletiky Stará Turá v Nových Zámkoch: 23.miesto Adam L., 32.miesto  Jakub Kadlec, 33.miesto Michal H., 40.miesto Maxím K.

Tím zo Starej Turej v Trenčíne, zdroj: FB D. a ml. atletika St. Turá

O pár dní čakali malých Staroturančanov ďalšie preteky, tentokrát v krajskom meste 28. októbra v trenčianskom lesoparku Brezina na Detskom štafetovom krose.

Premiérovo sa tu klub zo Starej Turej predstavil v zmiešanom štafetovom krose 4x600m a dokonca sa mu podarilo zložiť štafetu mladších aj starších žiakov.

“Počasie bolo veľmi ale veľmi chladné, ale atléti sa s počasím super popasovali a postavili sa podmienkam ako profesionálni atléti.  Keď sme videli ako atléti, atlétky prichádzajú k poslednému stúpaniu, tváričky im červenali a ešte aj začali zrýchľovať a naháňať súperov. Super načasovanie, deti, ktoré si zobrali na seba zodpovednosť za celý tím a odovzdali na trati svoje maximum“ – pochvaľovali svojich zverencov tréneri na Facebooku za skvelé druhé miesto v kategórii mladších žiakov a za 8. miesto v kategórii starších žiakov, ktorým Detská a mládežnícka atletika Stará Turá ukončila tohtoročnú sezónu.

V Trenčíne sa z celkového prvenstva tešili práve deti z Myjavy, ktoré v konkurencii 12 tímov z Trenčianskeho kraja postúpili na celoslovenské Majstrovstvá Slovenska v krose. Tie sa uskutočnia 20. novembra v Dubnici nad Váhom. Prvé miesto pre Spartak Myjava vybojovali Martinka Moravcová, Ninka Foltínová, Maroško Madluška a Alex Janec.

Myjavčania si v Trenčíne vybojovali postup na celonárodnú súťaž, zdroj: FB D. a. Myjava

Obom kopaničiarskym detským atletickým klubom gratulujeme!

PÁČI SA VÁM, ČO KOPANIČIARSKE NOVINY TVORIA?

Naša tvorba závisí aj od Vašej podpory, ktorú môžete vyjadriť finančným darom prostredníctvom Paypalu kliknutím tu: www.paypal.com/paypalme/kopaniciarskenoviny, alebo cez bankový prevod: IBAN – SK10 6500 0000 0000 9655 3004, Meno – Kopaničiarske noviny.