V mene Kopaničiarskych novín sa chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí noviny v roku 2021 začali sledovať. Od začiatku fungovania webstránky v septembri som napísal desiatky článkov, ktoré si prečítali tisícky ľudí. Tiež ďakujem za pozeranie videí, zdieľanie, komentovanie, kliknutia Páči sa mi to. Všetky tieto veci zlepšujú dosah a povedomie Kopaničiarskych novín.

V roku 2022 chcem v písaní samozrejme pokračovať. Prioritne bude práca závislá na nájdení sponzorov, aby sa aj pre mňa stala adekvátne ohodnotenou, ale i zmysluplnejšou. Od myšlienky podpory domácich podnikateľov a tvorby lepšieho informačného zázemia pre región však v žiadnom prípade neupustím.

Na youtube kanáli Kopaničiarske noviny TV videlo tvorbu v roku 2021 takmer 15 tisíc ľudí, ktorí spolu napozerali 435 hodín videoreportáže. Naproti týmto skvelým číslam, až 96% divákov nemá na kanáli odber. Preto ak nechcete zmeškať novoty, ktoré chystám, odporúčam vám jeho sledovanie. Ďakujem!

? CHCEM SA STAŤ SLEDOVATEĽOM YOUTUBE

V posledných dvoch mesiacoch som nemal dostatok času na pravidelné vydávanie videí, nakoľko je s nimi spomedzi všetkej činnosti najviac práce a zaberú najviac času. Nezmení sa to ani v roku 2022, pretože od klasickej tvorby videoreportáže takmer úplne upustím a počas celého roka sa budem venovať dlhodobému projektu – sérii minidokumentov o kopaniciach. Svojím spôsobom to bude niečo jedinečné, čo v našom regióne doposiaľ chýbalo. Viac prezradím postupom času. Myslím si však, že sa všetci máme na čo tešiť. Vy na zaujímavosti a krásy našich kopaníc a ja na spoznávanie nových šikovných a múdrych ľudí. Na kopaniciach je ich naozaj veľa.

Vrelá vďaka patrí tým, ktorí si pre rozhovory našli čas a poskytli mi dôležité informácie, takže aj oni boli súčasťou novín.

Prajem si, aby bol nastávajúci rok lepší ako ten, ktorý končí, vzhľadom na už dva roky trvajúcu situáciu aj čoraz väčšiu spoločenskú nervozitu, ktorá nás v niektorých veciach rozdeľuje. Myslím si, že ešte stále toho máme omnoho viac spoločného a práve to je dôležité. Veľa zdravia, šťastia a vnútornej pohody v celom novom roku čitateľom praje

M. Kovanič

redaktor

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok. Vašu podporu si nesmierne vážime. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️