10. apr. 2022 / Kopaničiarsky región ponúka svojou hustou sieťou obecných ciest vyplvývajúcej zo špecifického krajinného reliéfu a roztrúsených obydlí ideálne prostredie pre cyklistov, ktorí nevyhľadávajú iba rovinaté trasy, ale i kopcovitý a podhorský terén. Nadšenci športu na dvoch kolesách sa môžu tešiť na nové zaujímavé trasy zásluhou Slovenského cykloklubu, ktorý zmapoval v prvom kvartáli roka 2022 nové cyklotrasy v celkovej dĺžke 26,7 km. O plánovanom rozšírení cyklistickej siete v našom regióne informoval cykloportal.sk.

,,Ide o trasy, ktoré doplnia už existujúcu sieť cykloturistických trás v regióne a zároveň dopĺňajú navrhnuté trasy v obciach Stará Myjava a Poriadie. Naplánovaná je nová zelená cykloturistická trasa, ktorá by mala prepojiť Starú Myjavu cez Jablonku až k vrchu Bradlo. Zároveň sa navrhol náučný okruh v obci Jablonka a krátka spojka medzi existujúcimi trasami‘‘, píše o cyklistických novinkách cykloportal.sk. Zelená trasa by mala vytvoriť prepojenie celým regiónom, pričom vedie z veľkej časti málo frekventovanými cestami mimo hlavné dopravné ťahy.

,,Veríme, že sa cykloturistické trasy podarí tento rok povoliť a aj vyznačiť v teréne‘‘, dopĺňa cykloportal.sk, na ktorom sa objavila aj informácia o cyklistickej novinke. Jedná sa o podujatie Časovka na Bradlo, ktorej nultý ročník je naplánovaný  na september tohto roku. Hlavnými organizátormi sú Chata Bradlo a Slovenský cykloklub v spolupráci s mestom Brezová pod Bradlom a klubom Bradlo Bike, hlavným partnerom podujatia je značka PROCYCLING a ďalšie.

Foto: Chata Bradlo

,,Podujatie sa uskutoční 17. septembra 2022  s predpokladaným štartom od 10:00. Registrácia účastníkov bude prebiehať v ranných hodinách na námestí v meste Brezová pod Bradlom. Pre účastníkov sú pripravené dve trasy a to cestná časovka (4,4 km, prevýšenie 268 m) a MTB časovka (4,9 km, prevýšenie 268 m). Obe trasy budú štartovať na námestí v meste Brezová pod Bradlom a cieľ bude pod mohylou M. R. Štefánika.‘‘

Zázemie pre účastníkov bude na Chate Bradlo, kde prebehne aj vyhodnotenie súťaže. Momentálne organizátori pracujú na detailoch podujatia a všetky podstatné informácie o registrácii  uverejnia koncom apríla na webstránke Slovenského cykloklubu a ostatných partnerov.

Zdroj informácií: www.cykloportal.sk, titulná foto: Chata Bradlo

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Bez pomoci verejnosti tento projekt neprežije. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️