Mesto Myjava využíva pre informovanie občanov už takmer rok mobilnú aplikáciu Správy o meste (SOM) od spoločnosti PERRY SOFT. Tým sa snaží kráčať s dobou, zlepšovať komunikačné prostriedky a lepšie prepojiť vzťah občana so samosprávou. Myjava zverejňuje aktuálne informácie na svojej facebookovej stránke a webstránke a pre riešenie podnetov nahlasovaných od občanov využíva aj portál odkazprestarostu.sk.

Aplikácia Myjava má však výhodu v tom, že samospráva môže posielať správy priamo do telefónnych zariadení a ľudia si v nej sami môžu nastaviť, aký typ notifikácií chcú prijímať. Výhodou aplikácie je tiež prehľadná susedská burza a možnosť jednoducho a rýchlo posielať návrhy a podnety samospráve. Ako informoval na myjavskej stránke hovorca mesta Marek Hrin, doteraz si aplikáciu stiahlo 3 122 užívateľov, ktorí cez ňu za 11 mesiacov obdržali 1 195 notifikácií s aktuálnymi informáciami o dianí v meste.

,,Okrem nich bolo do aplikácie nahratých 561 aktualít z mestskej webovej stránky a počet otvorení jednotlivých publikovaných správ a článkov dosiahol za posledný mesiac hodnotu 93 972. Samospráva cez aplikáciu prijala 93 podnetov a zaregistrovala 113 inzerátov v susedskej burze.‘‘informuje M. Hrin.

Aplikácia Myjava je bezplatná a môžete si ju bezpečne stiahnuť prostredníctvom QR kódov, alebo priamo v obchodoch Google Play a App Store.

Doposiaľ aplikácia fungovala iba s niekoľkými modulmi, no po záujme občanov o tento prostriedok komunikácie by v nej mali pribudnúť nové vychytávky.

,,Funkcie sa rozšíria napríklad o dôležité kontakty, ankety a predovšetkým o kalendár zvozu odpadov. Tento modul ponúkne užívateľom komplexný prehľad zložiek odpadu, ktoré sa v Myjave separujú, pripomenie im, ako tú ktorú komoditu správne triediť a prostredníctvom notifikácií v kalendári ich upozorní na plánovaný vývoz odpadu v oblastiach s individuálnou bytovou výstavbou.‘‘

Samospráva tak verí, že nové pripravované rozšírenia budú pre obyvateľov Myjavy užitočné a k aplikácii si nájdu cestu ďalší užívatelia, ktorí chcú byť informovaní o dianí v meste.

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️