Lubina, 9. august 2023 | V areáli na vrchu Roh sa uskutoční 9. Československý zraz veteránov automobilovej značky Škoda. Podujatie je súčasťou Moravsko-Slovenského pohára.

Prví nadšeci legedárnych automobilov minulej éry, budú prichádzať do areálu v piatok 11. augusta. V rámci prvých zoznamovačiek nových aj ostrieľaných účastníkov zrazu, ale aj vás, ktorí v piatok na miesto konania zavítate,  čaká vo večerných hodinách v miestnom amfiteátri letné kino, na ktoré Lubinčania srdečne pozývajú.

Program 9. CS ŠKODA Zrazu. Zdroj: csskodazraz.sk

Zraz  automobilov Škoda sa zameriava na modely do roku výroby 1989, vrátane radu Škoda 781 Favorit. Oficiálne sa začne v sobotu 12. augusta o 9. hodine. Pre posádky sú pripravené jazdy zručností a obratnosti, návštevníci si môžu zaspomínať a poobdivovať jednotlivé modely na výstave. Súčasťou podujatia bude aj auto-moto burza.

O 18. hodine sa škodovkári vyberú na okružnú jazdu cez Hrnčiarové, Moravské Lieskové, Bzince pod Javorinou a  Cetunu. V nedeľu si jazdu zopakujú, pôjde o rozlúčkový výlet na Javorinu. Tí z vás, ktorí priamo na Rohu nebudete, môžete automobilistov určite podporiť popri cestách na danej trase.

Na čo sa môžete počas víkendu na Rohu tešiť? Pozrite si našu reportáž z minulého roka:

Titulka: Kopaničiarske noviny.