Na výdatné snehové zrážky upozorňoval od stredy SHMÚ druhým varovným stupňom. Podľa predpovede by malo počas štvrtka napadnúť 10 až 20 cm snehu a zrážky by mali ustáť až v noci na piatok. Husté sneženie komplikuje dopravu na celom území Trenčianskeho kraja.

Komplikácie hlásili od Vrboviec, z oblasti Podkylavy a Bziniec pod Javorinou. Väčšinou sa jednalo o skrížené, či zapadnuté vozidlá alebo vozidlá uviaznuté v priekope. Kritické sú najmä úseky s priamym stúpaním, kde uviazlo najmä na hlavnej ceste medzi Myjavou a Starou Turou množstvo nákladných vozidiel. Najhoršia situácia je v okolí Starej Turej, kde hlásili problémy v lokalitách Dubník a Palčekové.

Problémom sa nevyhla ani verejná doprava. Lokalita: Krajné-Podkylava

Kamióny sa šmýkali aj v Myjave i nad Rudníkom v smere do Myjavy. Spomalený prejazd bol v stúpaní do Myjavy v smere od Brezovej pod Bradlom a v obci Jablonka. Z dôvodu neustáleho sneženia môžu problémy pretrvávať do doby, kým situáciu nebude mať pod kontrolou správa ciest.

Auto v priekope pri obci Hrachovište

Polícia preto apeluje na vodičov, aby dodržiavali základné pravidlá, ktorými sa môžu vyhnúť nepríjemným situáciám na zasnežených vozovkách:

“Nezabúdajte na cestách prispôsobiť jazdu stavu vozovky, buďte opatrní a ohľaduplní voči ostatným. Pred jazdou sa obrňte trpezlivosťou. Cestu si plánujte s dostatočným časovým predstihom, aby ste sa nedostali do časovej tiesne a zbytočne nevyvolávali kolízne situácie. Stále platí, že: zbytočne neriskujte!“ – uvádza sa na FB stránke Polície Trenčianskeho kraja.

Kolóna pri Vodnej nádrži Dubník II. dnes poobede

Podľa Polície SR sú základom bezpečnej jazdy zimné pneumatiky, cit s pedálom a volantom, bezpečný odstup od iných vozidiel, odstránenie námrazy z auta, najmä očistenie celého čelného skla a pomalšia jazda.

Páčil sa vám tento článok? Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám rásť. Vašu podporu si nesmierne vážime. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️