Trenčín, 28. sept. 2023 | Cestmajsterstvá Správy ciest TSK vylepšili svoj vozový park. Cesty bude v Trenčianskom kraji najnovšie brázdiť nová technika, ktorá pomôže pri ich letnej i zimnej údržbe.

 „V rámci techniky boli okrem iného odovzdané aj dve tatrovky, ktoré poskladali žiaci našich dvoch župných stredných škôl, SOŠ Považská Bystrica a SOŠ strojníckej v Bánovciach nad Bebravou, jeden traktorbager a jedno úžitkové vozidlo. Celková hodnota odovzdanej techniky presiahla 1 mil. eur s DPH. Tento rok budú dodané ešte ďalšie 3 traktorové kosačky a 4 podvozky Tatra, ktoré sú vysúťažené spolu so zimnými nadstavbami –sypačmi a radlicami. Momentálne sa súťažia dve úžitkové vozidlá a dva elektromobily,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. Ide o techniku za celkovú hodnotu ďalších dvoch miliónov eur. Do techniky chce župa investovať aj v roku 2024, dôležité však budú možnosti župného rozpočtu. Pokračovať bude aj project Tarta do škôl, prospešný pre vzdelávanie žiakov, aj rozvoj údržby ciest.

Okrem techniky sa vďaka peniazom z Envirofondu a župe podarilo zmodernizovať aj budovu Správy ciest TSK, a to v celkovej výške 370 tisíc eur. Dôležitým faktorom pri rekonštrukcii bola energetická úspora.

,,Ušetrené financie vieme následne využiť v rámci modernizácie techniky, ale aj budov. V pláne máme okrem toho aj vybudovať prístrešky na posypový materiál či techniku,“ doplnil riaditeľ Správy ciest TSK, Radovan Karkuš.

Zdroj info a titulky: Trenčiansky samosprávny kraj.