Myjava, 25. jan. 2023 | Centrum tradičnej kultúry pripravuje na mesiac február záujmové kurzy venujúce sa tradičným remeslám, tancu a ľudovej tvorbe. Ak chcete využiť zimný čas na učenie, či zdokonalenie sa v záľubách, lektori s dlhoročnými skúsenosťami vás na kurzoch radi privítajú. Na každý z kurzov je potrebné sa prihlásiť buď v kancelárii CTK Myjava v KD S. Dudíka na Partizánskej ulici, mailom, alebo telefonicky.

Košikársky kurz pod vedením košikárskeho majstra ľudovej umeleckej výroby Pavla Vrticha sa bude konať 18. a 25. februára v KD Samka Dudíka. Návštevníci sa počas neho naučia vyrobiť misku, alebo košík, ktorý im po skončení kurzu zostane. Maximálny počet účastníkov je osem a prinesú si so sebou ostrý vreckový nožík, záhradnícke nožnice a pracovný odev.

Kurz paličkovane čipky pre mierne pokročilých s lektorom Michalom Halabrínom sa uskutoční v Krajnom v troch termínoch. Prihlásiť sa môžete do 12. februára 2023.

Pre tých, ktorí by si chceli mimo remeselnej zručnosti precvičiť svoje telo, sa chystá 11. februára Tanečná dielňa vo veľkej nácvikovej sále v KD Samka Dudíka. Bude pozostávať z výučby rôznych tanečných typov a podujatie poslúži aj ako príprava pre tanečníkov, ktorí sa predstavia na Šaffovej ostrohe.

V rovnakom dni sa uskutoční aj Kurz viazania ručníkov. Účastníci kurzu si so sebou prinesú naškrobený ručník (tylangrový alebo z bavlnenej látky s jemnými vzormi), špendlíky, hrebeň, gumičky, sponky a bavlnenú keprovú stuhu na copki – účes pod ručník. Počet účastníkov je limitovaný.

Titulka: CTK Myjava