Kam počas víkendu?

5. máj 2022 / Jar je v plnom kvete a ako ožila príroda po zime, tak aj kultúra a spoločenské udalosti po korone. Keď ešte neviete, kam sa (nie len) cez víkend v kopaničiarskom regióne vyberiete, máme pre vás opäť niekoľko tipov:

Celonárodná spomienková slávnosť na Bradle

V sobotu 7. mája si na vrchu Bradlo pripomenieme celonárodnou spomienkou 103. výročie tragického úmrtia Milana Rastislava Štefánika. Programu sme pred regionálnou spomienkou venovali ? TENTO ČLÁNOK a viac sa dozviete v našej reportáži s pánom Matúšom Valihorom, historikom z Múzea D. S. Jurkoviča na Brezovej:

Otvorenie Habánskeho múzea a Sobotištská 15-ka

Klub slovenských turistov Sobotište pozýva na 38. ročník turistického pochodu Sobotištská pätnástka, ktorý sa uskutoční v nedeľu 8. mája. Počas dňa bude možné navštíviť v Sobotišti Habánsky mlyn s expozíciou historických fotografií tejto malebnej obce.

Beh a pochod Moravským Lieskovým

V Moravskom Lieskovom srdečne pozývajú 7. mája na Beh oslobodenia s bohatým programom, ktorý sľubuje zábavu a športové vyžitie i s dobročinným zámerom. Zároveň sa uskutoční 8. ročník turistického pochodu Nepoznané Lieskové.

Auto-moto veterán burza

V nedeľu sa v Trnovcoch uskutoční burza pre milovníkov starších strojov a určite bude na mieste aj veľa zaujímavých krásnych historických kúskov.

Stretnutie heligonkárov

Mesto Myjava srdečne pozýva na 29. ročník Stretnutia heligonkárov, ktoré sa uskutoční v sobotu 7. mája 2022 v Kultúrnom dome Samka Dudíka. Program stretnutia bude zložený z dvoch častí. Vystúpenia heligonkárov v hlavnej sále, ktoré sa začne o 16.00 h a zo zábavy, ktorá sa v závislosti od počtu prihlásených hudobníkov začne po skončení prehliadky. Atmosféru podujatia bude dotvárať aj výstava starožitných heligóniek od pána D. Kaňu. Vstupenky na prehliadku a zábavu zoženiete v kancelárii kultúrneho domu na Partizánskej ulici v Myjave.

Odomykanie rozhľadne

Moravská obec Lopeník pozýva všetkých miestnych aj cezpoľných v sobotu 7. mája k rozhľadni na Veľkom Lopeníku nad Novou Bošácou. O 11. hodine symbolicky odomknú rozhľadňu a tým zahája hlavnú turistickú sezónu.

Kamasi budú vystavovať

Mesto Myjava srdečne pozýva na spoločnú výstavu tria myjavských výtvarníkov – Vladimíra Pagáčika, Jaroslava Hargaša a Viktora Vdoviaka, nazvanú Myjavskí kamasi. Vernisáž výstavy je naplánovaná v KD Samka Dudíka na pondelok 9. mája o 16.30 h.

Deň matiek na kopaniciach

V piatok 6. mája sa môžu na vystúpenie detí tešiť mamičky v Bzinciach pod Javorinou. Podujatie sa uskutoční na obecnom úrade o 16. hodine.

Vrbovčianske mamičky sa môžu tešiť na program ku Dňu matiek v nedeľu 8. mája o 14:00 hod. v Leškovom kultúrnom dome vo Vrbovciach.

Maminám v obci Bošáca poďakujú v nedeľu od 14. hodiny v kultúrnom dome detičky z miestnej ZŠ a MŠ s Myjavskými heligonkármi.

Obec Lubina a ECAV Lubina pozývajú na koncert Maroša Banga, ktorý sa uskutoční v nedeľu 8. mája od 17. hodiny v miestnom ev. kostole.

Nenašli ste tu podujatie, ktoré sa nasledujúci víkend u vás v obci či meste chystá? Dajte nám vedieť a my ho doplníme.

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️