Čamprla, finále, muziga, či jarmok. Kam cez víkend na kopaniciach?

Tešíte sa na víkend? Ak váhate, môže to byť tým, že ste si ešte poriadne nepremysleli, čo budete robiť. Opäť vám to trochu uľahčíme čo sa týka rozhodovania a ak si nájdete nejaký ten voľný čas, určite odporúčame navštíviť niektoré z týchto zaujímavých podujatí:

Brezovský jarmok

V piatok a sobotu 19. – 20. augusta 2022 sa bude konať na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom XXX. ročník Brezovského jarmoku.
Súčasťou bude prezentácia a predaj umeleckých výrobkov, občerstvenie a tiež bohatý sprievodný program. Mesto Brezová pod Bradlom vás srdečne pozýva.

Muziganské Priepasné

Obec Priepasné a Centrum tradičnej kultúry v Myjave Vás srdečne pozývajú na Muziganské Priepasné 2022. Kultúrny program: 19.08.2022, 20:00 hod. – Ľudová zábava s účastníkmi dielní, 20.08.2022, 19:00 hod. átrium pri Dome Kultúry – Odovzdanie ďakovných listov starostu obce Priepasné – DEDINA Roka 2021, Uvedenie CD Muziga spod Bradla, DFS MAGDALÉNKA z Modry, MATEJ BEŇO a PIECHOVSKÁ MUZIKA z Bolešova, Ženská spevácka skupina z PRIEPASNÉHO, vystúpenie účastníkov hudobných a tanečných dielní

Finále IKHL

Dobrovoľný Hasičský Zbor Prašník Vás srdečne pozýva na Memoriál Adrianky Boorovej a zároveň finále ligy IKHL 2022. Súťaž sa bude konať 20.8.2022 na štadióne Prašník. Po ukončení disciplín súťaže bude nasledovať vyhlásenie výsledkov Memoriálu Adriany Boorovej spolu s vyhlásením najrýchlejšieho prúdara / prúdarky.
,,Následne prejdeme ku záverečnému vyhodnoteniu celkového poradia a víťazov ligy pre rok 2022.“

Finále detskej hasičskej ligy v Topoleckej

DHZ Topolecká vás srdečne pozýva na 3. ročník detskej hasičskej súťaže v požiarnom útoku o pohár primátora mesta Stará Turá a tiež na 6. kolo PIDHL o detský pohár pohárov, ktoré je zároveň finále ročníka 2022. 

Gulášfest a čamprla v Kostolnom

Vážení občania, chalupári, známi aj neznámi, starosta obce Kostolné Vás všetkých srdečne pozýva na 12. ročník súťaže vo varení gulášu a tradičnej hry Čamprla. Čaká Vás deň plný zábavy, jedla a pitia a na svoje si prídu aj tí najmenší.

Hody a polmaratón Čachtice

Obec Čachtice a MKS pozývajú všetkých na obecné hody, ktoré sa začínajú už v piatok 19. augusta. V sobotu sa zároveň uskutoční aj 33. ročník Čachtického polmaratónu.

Pozorovanie nočnej oblohy v Sobotišti

Maximum Perzeíd nastalo 12.-13. augusta, tento rok však bolo značne rušené mesačným splnom. Preto sa v Hvezdárni Sobotište rozhodli, že ďalšie verejné podujatie uskutočnia v sobotu 20. augusta, aby vám okrem planét mohli ukázať i slabšie objekty letnej hviezdnej oblohy.

Hran(v)é leto v Krajnom

Obec Krajné Vás srdečne pozýva na akciu Hran(v)é leto v dňoch 19.8. 2022 a 20.8.2022. V letnom kine sa budú premietať nasledovné filmy: 19.8. animovaná rozprávka „Spievaj 2“ a 20.8. film „Po čom muži túžia 2“, začiatok je vždy o 20.00 hodine.

Gulášový deň v Lubine

Obec Lubina pozýva milovníkov gulášu a dobrej hudby na súťaž vo varení gulášu, v nedeľu 21. augusta od 10. hod. na vrchu Roh.

Pre milovníkov prírody

OZ Pre prírodu srdečne pozýva všetkých priaznivcov záchrany starých a krajových odrôd ovocia na pracovný minitábor v Genofondovom sade na Súši pri Starej Turej.
,,Stretneme sa vo štvrtok o 10:00 pred Billou v Starej Turej, odkiaľ sa hromadne presunieme na Súš. Pracovnou náplňou bude základná starostlivosť o sad a vyvesovanie búdok pre vtáky a netopiere. V sobotu sa vyberieme k susedom na exkurziu na farmu Blatnička, ktorá sa venuje obnove pestrej a druhovo bohatej krajiny Južnej Moravy. Na tábor je potrebné prihlásiť sa Brunovi Jakubcovi (brumburiak@gmail.com) alebo Kataríne Rajcovej (katarina.rajcova@gmail.com).“

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a radi ho doplníme!

🤲 CHCEM PODPORIŤ NOVINY