Tešíte sa na víkend? Ak váhate, môže to byť tým, že ste si ešte poriadne nepremysleli, čo budete robiť. Opäť vám to trochu uľahčíme čo sa týka rozhodovania a ak si nájdete nejaký ten voľný čas, určite odporúčame navštíviť niektoré z týchto zaujímavých podujatí:

Brezovský jarmok

V piatok a sobotu 19. – 20. augusta 2022 sa bude konať na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom XXX. ročník Brezovského jarmoku.
Súčasťou bude prezentácia a predaj umeleckých výrobkov, občerstvenie a tiež bohatý sprievodný program. Mesto Brezová pod Bradlom vás srdečne pozýva.

Muziganské Priepasné

Obec Priepasné a Centrum tradičnej kultúry v Myjave Vás srdečne pozývajú na Muziganské Priepasné 2022. Kultúrny program: 19.08.2022, 20:00 hod. – Ľudová zábava s účastníkmi dielní, 20.08.2022, 19:00 hod. átrium pri Dome Kultúry – Odovzdanie ďakovných listov starostu obce Priepasné – DEDINA Roka 2021, Uvedenie CD Muziga spod Bradla, DFS MAGDALÉNKA z Modry, MATEJ BEŇO a PIECHOVSKÁ MUZIKA z Bolešova, Ženská spevácka skupina z PRIEPASNÉHO, vystúpenie účastníkov hudobných a tanečných dielní

Finále IKHL

Dobrovoľný Hasičský Zbor Prašník Vás srdečne pozýva na Memoriál Adrianky Boorovej a zároveň finále ligy IKHL 2022. Súťaž sa bude konať 20.8.2022 na štadióne Prašník. Po ukončení disciplín súťaže bude nasledovať vyhlásenie výsledkov Memoriálu Adriany Boorovej spolu s vyhlásením najrýchlejšieho prúdara / prúdarky.
,,Následne prejdeme ku záverečnému vyhodnoteniu celkového poradia a víťazov ligy pre rok 2022.“

Finále detskej hasičskej ligy v Topoleckej

DHZ Topolecká vás srdečne pozýva na 3. ročník detskej hasičskej súťaže v požiarnom útoku o pohár primátora mesta Stará Turá a tiež na 6. kolo PIDHL o detský pohár pohárov, ktoré je zároveň finále ročníka 2022. 

Gulášfest a čamprla v Kostolnom

Vážení občania, chalupári, známi aj neznámi, starosta obce Kostolné Vás všetkých srdečne pozýva na 12. ročník súťaže vo varení gulášu a tradičnej hry Čamprla. Čaká Vás deň plný zábavy, jedla a pitia a na svoje si prídu aj tí najmenší.

Hody a polmaratón Čachtice

Obec Čachtice a MKS pozývajú všetkých na obecné hody, ktoré sa začínajú už v piatok 19. augusta. V sobotu sa zároveň uskutoční aj 33. ročník Čachtického polmaratónu.

Pozorovanie nočnej oblohy v Sobotišti

Maximum Perzeíd nastalo 12.-13. augusta, tento rok však bolo značne rušené mesačným splnom. Preto sa v Hvezdárni Sobotište rozhodli, že ďalšie verejné podujatie uskutočnia v sobotu 20. augusta, aby vám okrem planét mohli ukázať i slabšie objekty letnej hviezdnej oblohy.

Hran(v)é leto v Krajnom

Obec Krajné Vás srdečne pozýva na akciu Hran(v)é leto v dňoch 19.8. 2022 a 20.8.2022. V letnom kine sa budú premietať nasledovné filmy: 19.8. animovaná rozprávka „Spievaj 2“ a 20.8. film „Po čom muži túžia 2“, začiatok je vždy o 20.00 hodine.

Gulášový deň v Lubine

Obec Lubina pozýva milovníkov gulášu a dobrej hudby na súťaž vo varení gulášu, v nedeľu 21. augusta od 10. hod. na vrchu Roh.

Pre milovníkov prírody

OZ Pre prírodu srdečne pozýva všetkých priaznivcov záchrany starých a krajových odrôd ovocia na pracovný minitábor v Genofondovom sade na Súši pri Starej Turej.
,,Stretneme sa vo štvrtok o 10:00 pred Billou v Starej Turej, odkiaľ sa hromadne presunieme na Súš. Pracovnou náplňou bude základná starostlivosť o sad a vyvesovanie búdok pre vtáky a netopiere. V sobotu sa vyberieme k susedom na exkurziu na farmu Blatnička, ktorá sa venuje obnove pestrej a druhovo bohatej krajiny Južnej Moravy. Na tábor je potrebné prihlásiť sa Brunovi Jakubcovi (brumburiak@gmail.com) alebo Kataríne Rajcovej (katarina.rajcova@gmail.com).“

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a radi ho doplníme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY