Kam počas víkendu?

Blíži sa víkend a s ním i ďalšie podujatia naprieč celým kopaničiarskym krajom. Tento víkend, respektíve i piatok to bude nabitý program, na nedeľu totiž vychádza 1. máj a teda v každej obci sa budú konať akcie pri tejto príležitosti. Môžete si teda vybrať z bohatej ponuky. Dúfajme, že dopraje i počasie. Nech sa páči:

Benefičný koncert v Myjave

V sobotu 30. apríla 2022 sa o 18.00 h v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave uskutoční benefičný koncert s názvom Deti – nádej budúcnosti so zaujímavým obsadením a programom. Počas večera sa na pódiu vystriedajú Monika Svítková, Adela Hradská, Mikuláš Szita, Peter Hradský, Martin Janšák, Samuel Pecka, Matej Borovský, Adam Horváth, Miroslav Kráľ, Paulína Vrabcová, Milan Trizuliak, Tanečná škola BIBS a hosťom večera bude hudobná skupina DESMOD so spevákom Robom Šimkom. Vstupné na koncert je dobrovoľné a získaný výťažok bude odovzdaný Centru voľného času v Myjave. 

Motokoros sa vráti na Myjavu

v nedeľu 1. mája 2022 sa na Kamenný kopec v Myjave po pandemickej pauze opäť vráti tradičný motokros. Pôjde o medzinárodné preteky O pohár mesta Myjava v kategóriách MX2, MX OPEN, MX85 a MX4/MX4+. Voľné tréningy sa na upravenej trati začnú o 8.15 h, tie kvalifikačné sú potom podľa harmonogramu na pláne od 10.25 h. Samotné preteky odštartujú prvými finálovými jazdami o 13.00 h a budú pokračovať druhým kolom o 15.30 h. Vyvrcholenie v podobe superfinále organizátori pripravujú na 17.30 h a asi o hodinu na to budú preteky ukončené vyhlásením víťazov. Ak teda patríte medzi priaznivcov motošportu a prvomájové dianie na Myjave sa vám spája so zvukom motoriek na Kamennom kopci, určite si nenechajte toto podujatie ujsť!

Otvorenie pasienkovej sezóny v Podkylave

Obec Podkylava, Agropenzión Adam a Centrum tradičnej kultúry v Myjave Vás srdečne pozývajú na podujatie s názvom Otvorenie pasienkovej sezóny, ktoré sa uskutoční dňa 1. 5. 2022 v areáli farmy Charolais v Podkylave. Celý prvomájový deň bude spríjemňovať svojimi vystúpeniami FS Brezová. Školičku hier, spevu a tanca pre deti bude viesť Adriana Hradská spolu s harmonikárom Miroslavom Černekom. Návštevníci môžu absolvovať prehliadku farmy Charolais, vozenie na koni. K dispozícii bude predaj ľudovoumeleckých výrobkov. V náučnom centre farmy bude verejnosti sprístupnená prehliadka historických poľnohospodárskych strojov, premietanie filmov a košikárska dielňa. Ukážku výroby syrovej hrudky bude pripravovať Martin Bagar z farmy Etelka. Pre detských návštevníkov budú k dispozícii tvorivé dielne, hravá zóna s tradičným detským ihriskom a zvieracia minifarma.

Hrašnárska vareška a majáles

Stretnutie občanov, rodín, priateľov, známych, nás všetkých + bohatá tombola s výťažkom pre Miestnu Materskú škôlku, ktorej deti budú priamo vystupovať pri stavaní mája cca od 13.00 hod už túto sobotu v Hrašnom! Večer bude veselica pokračovať Majálesom v miestnej reštaurácii

Divadlo komédie v Starej Turej

Milé dámy, niekedy už máte pocit, že tých starostí a problémov už máte plné zuby? Že nemáte ani dôvod na radosť a smiech? Skúste sa nad týmito každodennými starosťami povzniesť tak, ako sa povzniesli naše hlavné hrdinky komédie Klimaktérium…. a čo? Príďte sa 1. mája dobre zabaviť do DK Javorina v Starej Turej! Zobrať môžete samozrejme aj svoje polovičky.

150. výročie narodenia Ľ. Podjavorinskej

V Bzinciach si túto významnú osobnosť podjavorinského regiónu i celého Slovenska pripomenú na 11. ročníku turistického pochodu, slávnostným aktom kladenia vencov i vystúpením žiakov základnej školy.

Program: Evanjelický a.v. kostol Bzince pod Javorinou
9.30 h SLÁVNOSTNÉ SLUŽBY BOŽIE
11.00 h PIETNY AKT KLADENIA
VENCOV/KYTÍC k pamätníku v parku a na hrob na cintoríne
12.00 h Obed pre pozvaných hostí

Obradná sieň obecného úradu Bzince pod Javorinou
14.30 h slávnostná akadémia „NAŠA TETA ĽUDMILA“ pripravili žiaci základnej školy
16.00 h Odovzdanie ocenení občanom obce za rok 2021

Stavanie májov a sprievodné programy naprieč celými kopanicami

Stará Turá
Dodávame, že podujatie vo Vrbovciach sa začne o 16. hodine
Brezová pod Bradlom
Myjava
Poriadie
Rudník
Bzince pod Javorinou
Bzince, časť Hrušové
Lubina
Moravské Lieskové
Bošáca
Bošáca, časť Zabudišová
V Zemianskom Podhradí sa okrem stavania mája uskutoční v nedeľu 1. mája od 8. hodiny so stretnutím pri miestom poľovníckom dome i brigáda “Vyčistime si kataster“. Večer sa na vrchu Skalica uskutoční “Pálenie Jura“
Nová Bošáca
Polianka
Košariská
Prašník
Kostolné
Stará Turá, časť Topolecká
Dobrovoľní hasiči z Paprade sa v sobotu 30.04.2022 o 15.00 znova pokúsia vlastnými rukami vztýčiť máj. Buďme ale úprimní, zostarli. Zavďačia sa každému páru očí, ktoré s nimi prídu potlačiť ten rebrík. Smäd zaženie čapované pivo, hlad skolí preslávená Mirkova grilovaná klobása. A srdce pohladíte stretnutím s priateľom.
Tešíme sa na Vás!
DHZ Papraď

Nenašli ste tu podujatie vo Vašom okolí? Dajte nám vedieť a radi ho zverejníme!

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

🤲 CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️