Ten september ale utiekol poriadne rýchlo! Stihli ste sa vôbec nejako zabaviť? No ak nie, máte jednu z posledných príležitostí, pretože sa blíži víkend a s ním opäť nejaké kultúrne podujatia. Tento raz sa bude strieľať, oslavovať a tancovať. Tu je prehľad toho, čo nás čaká:

Výstava v múzeu

Začíname už vo štvrtok. Slovenské národné múzeum – Múzeum Slovenských národných rád v Myjave vás pozýva na jedinečnú výstavu Lukáša Krča (Lukera) s názvom Čas a energia. Jej vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 22. septembra o 17.00 h v priestoroch myjavského múzea.

Deň OSSR v Brezovej

Zaujímavosti a podujatí ako aj program nájdete v našom článku tu:


Michalský jarmok v Myjave

Michalský jarmok na Myjave

Jedno z najväčších kultúrnych podujatí kopaníc sa po dvoch rokoch vracia. Posledná septembrová sobota bude v Myjave patriť 16. ročníku tradičného jesenného Michalského jarmoku. Ten sa na Námestí M. R. Štefánika začne o 9.30 h. Pri jeho slávnostnom otvorení bude asistovať Detský folklórny súbor Kopaničiarik a počas dňa sa pódiu pod Myjavskou vežou vystriedajú ešte žiaci ZUŠ Myjava, Myjavské heligónky, country skupina Terasa, Dychová hudba Myjavci, Folklórny súbor Kopaničiar a napokon skupina Coverage Band. Okrem množstva predajných stánkov so sortimentom od výmyslu sveta bude súčasťou jarmoku aj IX. Kopaničiarska oblastná výstava zvierat. Pred Kultúrnym domom Samka Dudíka si zase budeme môcť pozrieť a ohodnotiť fotografie v rámci ďalšieho pokračovania výstavy Fotofest Myjava. Na námestí nebudú chýbať ani jarmočné atrakcie, kolotoče, pestrá ponuka občerstvenia, prezentácia ľudových remesiel a pripravené budú aj Kopaničiarske majstrovstvá v jedení slivkových gulí a žrebovateľné jarmočné mýto.

Výročný koncert v Starej Turej

Dom kultúry Javorina Stará Turá vás srdečne pozýva na koncert pri príležitosti 60. výročia otvorenia vtedajšieho Domu odborov. Slávnostný program, v ktorom vystúpi skupina Slovak Tango, sa uskutoční v nedeľu, 25. septembra 2022, o 17:00 hod. vo veľkej sále Domu kultúry Javorina. Vstup je voľný.

Otvorenie amfiteátra vo Vaďovciach

Obec Vaďovce pozýva na slávnostné otvorenie nového amfiteátra v obci, ktoré sa uskutoční v sobotu od 16. hodiny. O dobrú zábavu sa postará Dychová hudba Lieskované.

Po kolieskach v Starej Turej

Pekná akcia pre deti sa uskutoční v sobotu 24. sept. na námestí v Starej Turej, kde bude pripravený program pre malých cyklistov, kolobežkárov aj korčuliarov.

Výstava na Morave

Nivnice ako partnerská obec Jablonky vás pozýva na výstavu ,,Pleteme přes hranice“ s vystúpením domáceho gitarového zoskupenia a huslistiek.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a radi ho spropagujeme!