Rubrika o možnostiach strávenia víkendových dní je tu po týždni opäť. Jún odštartuje hlavne programami pre deti, ale určite si vyberiete aj z ponuky ďalších zaujímavých akcií. Nech sa páči:

Stretnutie priateľov na hranici

Obec Vrbovce pozýva na stretnutie na Troch kameňoch v sobotu 4. júna od 14. hodiny. Zaistené bude občerstvenie a taktiež zábava pre malých i veľkých.

Nočný pochod

V poradí 11. nočný pochod sa uskutoční v sobotu 4. júna opäť v Čachticiach. Stretnutie účastníkov, na ktorých čaká aj sprievodný program bude v budove Legendarie. Začiatok pochodu je naplánovaný na cca 20:00 hod. večernú a trasa bude kopírovať minuloročný jarný pochod. Program pre účastníkov pochodu začne už od 18:00 netradičným turnajom v netradičnom športe a pozrieť si budete môcť aj zaujímavú výstavu „Hračky Husákových Detí“. Pripravené bude aj Bathory Bingo a ochutnávka vín z produkcie PD Čachtice. Jednotné vstupné je 5,00 EUR. V cene je započítaný aj účastnícky odznak, degustácia vín a lístok na Bathory Bingo.

Začína hasičská sezóna

HZ Podbranč Horná Dolina pozýva na 1. kolo IKHL – súťaž Memoriál Milana Kadlečíka. Súťaž sa uskutoční v sobotu 4. júna 2022 na ihrisku v Podbranči od 13:00 hod., prezentácia: 12:00 – 13:00 hod.

Letecký deň v Bošáci

Máme pre vás tip na zaujímavé podujatie tu u nás v Bošáci na kopci Lysica. Ak Vám je téma modelárskeho lietania blízka, budete v sobotu v čase od 9:00 do cca 18:00 na tom správnom mieste. Prebehne tam totiž súťaž historických modelov lietadiel. V nedeľu od 9:00 do 12:00 budú rekreačné voľné lety a vyhodnotenie súťaže.

Žito v sýpke

Tento rok sa iniciatíva Žito v sýpke z Moravského Lieskového pridala k celoslovenskej iniciatíve Víkend otvorených parkov a záhrad. V sobotu v areáli bývalého družstva otvoria novozaloženú záhradu s ukážkou rôznych biotopov. Sprievodný program:
hoola hop, vytváranie artefaktov pomocou techniky smaltovania, frotážovania, hudba v sade, robenie a opekanie placiek nad ohňom, vonkajšie hry pre deti i dospelých, voľne prístupné náučné chodníky s info tabuľami, možnosť piknikovať pod stromami

Program
4. -5. Júna od 14:00- 19:00
sobota
15:00 sprevádzaná prehliadka
18:00 Do slova zaľúbení
nedeľa
15:00 sprevádzaná prehliadka
17:00 Tri prasiatka a vlk

Futbalové výročie v Jablonke

Futbalový tím OŠK Jablonka pozýva už túto sobotu 4. júna na svoj domáci štadión, ktorý bude otvorený už odod 16:00, výkop zápasu je naplánovaný o 17:30. Do Jablonky opäť zavíta Iná liga.

“Keďže oslavujeme prvé výročie založenia klubu OŠK Jablonka 2021, pripravili sme si pre vás zaujímavý program. Môžete si pochutnať na držkovej polievke, grilovanej kuracinke a nakladaných syroch. K dispozícii budú 3 výčapy. V jednom si môžete pochutnať na pivkách od remeselného pivovaru Eliáš z Podkylavy. Po zápase bude k dobrej zábave hrať country kapela TERASA.“

Deň detí bez rozdielu

Medicsam asociácia a Mesto Stará Turá pozýva v sobotu 4. júna od 13. hodiny na Deň detí pre všetkých bez rozdielu s bohatým programom a množstvom aktivít pri ktorých sa deti zaručene zabavia.

Deň detí v Myjave

Mesto Myjava a Centrum voľného času Myjava srdečne pozývajú všetky deti a ich rodičov na spoločnú oslavu Medzinárodného dňa detí, ktorá sa uskutoční v sobotu 4. júna 2022 od 10.00 h v areáli Trnovce. Pre návštevníkov podujatia tu budú pripravené cesta Rozprávkovým lesom, hry, súťaže, maľovanie na tvár, jazdenie na koni, skákací hrad a sprievodný zábavný program. Jeho súčasťou bude interaktívna kúzelnícka šou, ukážka zásahu krúžku Malých hasičov a vystúpenia tanečnej školy BIBS. A pre koho sú Trnovce príliš ďaleko, pre toho bude pripravená bezplatná autobusová doprava. Autobus bude odchádzať z myjavskej autobusovej stanice, o 9.30 a o 10.00 h a naspäť do mesta pôjde o 12.30 a o 13.00 h. Tešíme sa na stretnutie s vami, milé deti!

Deň detí v Polianke

Obec Polianka pozýva na na MDD, kde detičky čakájazdenie na koni, traktorvláčik, prekážková dráha, tunely, mega bubliny, preliezky, skákacie hrady, strieľanie zo vzduchovky, minigolf, minikolky, polnoh.technika, hasičské auto, folklórny súbor z Brezovej a ďalšie atrakcie.

Cesta lesných škriatkov v Rudníku

Obec Rudník pozýva v sobotu 4. júna od 10. hodiny detičky a ich rodičov na cestu lesných škriatkov. Pri KD v Rudníku bude aj skákací hrad, maľovanie na tvár, zapletanie copov, zmrzlinár či prehliadka hasičskej techniky.

MDD v Bukovci

Obec Bukovec pozýva všetkých rodičov s detičkami na deň detí 4. júna pri poľovníckej chate v Ráztočkách.

MDD v Poriadí

Už túto sobotu sa môžete prísť zabaviť na Poriadanský Deň Detí. Bude veľa zábavy, cesta tajomným lesom s perníkovou chalúpkou. Od 14.30 hod. penová show pre deti.

MDD v Topoleckej

hasiči z Topoleckej si na nedeľu 5. júna pripravili pre detičky rôzne hry a súťaže s odmenou. Po hrách príde na rad zábava s hudobným sprievodom.

MDD v Cetune

Program pre deti si pripravili aj na kopaniciach pod Javorinou. Súťaže, darčeky a veľa zábavy začne v sobotu od 10. hodiny pri KD Cetuna.

Z rozprávky do rozprávky v Bošáckej doline

Obce Bošáca a Zemianske Podhradie pripravujú pri príležitosti MDD pre najmladších obyvateľov spoločné podujatie Z rozprávky do rozprávky so začiatkom pri KD Bošáca.

Vychádzka do sadu

OZ SEJ JES z Haluzíc pozýva na akciu ,,Víkend otvorených parkov a záhrad“ v spolupráci s Národným trustom, v rámci ktorej prebehne komentovaná vychádzka s oddychom Sade Lúčky.

Viete o ďalších zaujímavých podujatiach, ktoré sa budú v kopaničiarskom regióne organizovať? Dajte nám vedieť a radi ich zaradíme do článku!

🤲 CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️